Через космічні рахунки на комуналку, люди користуються опалювальними приладами минулого тисячоліття

Полтавці повертаються на 30 років назад. Дедалі частіше люди починають використовувати печі, які стояли законсерваваними декілька десятиліть. Через підвищення цін на газ, частина населення переходить на опалення дровами. Скільки коштують дрова, де їх можна придбати та яка альтернатива для тих, у кого немає печей, читайте далі.

Катерина Дмитрівна живе в Мачухах Полтавського району у приватному будинку. Отопити має 76 квадратів площі. Цієї зими це стало особиливо складно. Ціни на газ, бідкається пенсіонерка, - просто космічні. Довелося розтопити ось цю піч.

/Катерина Кисла, пенсіонерка
Отак ми й виживаємо. Хіба я думала, що на старості біля плити буду лазити. 30 років не топила. Хто думав таке./

Топить дровами. Забезпечує паливом пенсіонерку зять.

/Катерина Кисла, пенсіонерка
Дожилися, що газ. Було гарно і тепло. А тепер довели, що треба шукати дрова, топити дрова, а тепер почала випробовувати плиту, але треба там ще навести лад./

Крім печей, останніми роками, зріс попит і на твердопаливні котли. За останні 4 роки, розповідає підприємець Дмитро Лаптєв, люди стали віддавати перевагу техніці більш високого класу. 60% покупців - це підприємці, а решта 40 - приватний сектор. Вартість котлів стартує від 4 тисяч. Дрова в них горять від 4 до 6 годин. Котли більш тривалого горіння коштують від 10 до 17 тисяч. Їх здебільшого беруть для підприємств. В деяких випадках останні окуповуються за 10 місяців.

/Дмитро Лаптєв, приватний підприємець
Це можна сказати гарний заощадливий енергозберігаючий проект для підприємців для якихось баз, цехів. Що сказати про приватні будинки, то там близько 2-3-х років./

У тих, в кого будинки менше 100 квадратів, фахівці радять не встановлювати подібні котли, оскільки в такому разі зростає термін окупності. Ось цю організацію раніше оплювали звичайні газові котли. Вони були неекономними, тому власники змінили їх на два твердопаливних котла.

/Дмитро Лаптєв, приватний підприємець
Котел 50 кіловат опалює адміністративну будівлю, а котел 100 кіловатів він опалює складське приміщення, яке до цього власникам прийшлося декілька років взагалі не опалювати, бо були рахунки неймовірні./

Лісівники теж говорять про збільшення попиту на деревину. На цій ділянці в Розсошенському лісництві здійснюється санітарна рубка. Це робиться для того, аби видалити відмерлі і хворі дерева. Їх потім і продаватимуть. Вартість дрів залежить від породи дерева. Коливається від 150 до 400 гривень за кубометр.

/Олександр Глушко, головний лісничий ДП «Полтавський лісгосп»
Найбільшим попитом користуються тверді породи дерев - дуб, ясен, клен, акація. Трішки менше - сосна, вільха, а тополя, верба - їх на сьогодні дуже не хочуть брати./

У минулому 2015 році на Полтавщині лише лісівниками було заготовлено майже півмільйона кубометрів ліквідної деревини. У тому числі близько 85 тисяч кубів паливних дрів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію