Українцям від 15 до 35 - загрожує рабство

Українці від 15 до 35 років - ризикують стати жертвами торгівлі людьми. До списку потерпілих все частіше потрапляють учні професійно-технічних закладів. Саме цей пласт молоді фахівці з міграції називають найуразливішим. Психологи у Полтаві взялися виправляти ситуацію та радять підліткам почати зі зміцнення самоповаги.

До практичного психолога Людмили Верменіч часто звертаються підлітки із особистими питаннями. Фахівець знає: проблеми дорослих виростають з юності.

/Людмила Верменіч, психолог професійно-технічного ліцею (м. Кременчук)
Я намагаюсь вивести на той рівень, щоб дитина, підліток знали: особиста його проблема зіграє для нього у майбутньому. Багато дітей не знають, як поважати і любити себе, тому потрапляють до сексуального, трудового рабства, потрапляють до рабства торгівлі органами. І лише через власну недооцінку./

Учні та випускники професійно-технічних закладів, у першу чергу ризикують стати жертвами торгівлі людьми. Сумну статистику підкріплює й інший фактор: останні роки через економічну нестабільність українці ще більше виїздять з країни. А там - через необдуманість, незнання чи юнацький максималізм на них не завжди чекає щось хороше.

/Ольга Гришко, фахівець БО "Світло надії"
Якщо це дівчата, то це сексуальна експлуатація. Також і трудова. Як варіант, це невиплата коштів обіцяних, втягнення в боргову кабалу, жебрацтво і так далі. Їх позбавляють документів, утримують, у них немє свободи пересування./

Із психологами і педагогами навчальних закладів Полтавської області працюють під час тренінгу. Аби ті підвищували обізнаність молоді щодо проблем торгівлі людьми. І розуміли: її ознаки, що треба знати, виїзжаючи за кордон, де перевірити інформацію.
За останній рік представники Міжнародної Організації з Міграції надали допомогу більш ніж 700 українців. Понад 90% з них - зазнали трудової експлуатації.

/Ірина Медловець, спеціаліст програми з протидії торгівлі людьми представництва міжнародної Організації з Міграції в Україні
Якщо раніше, у 90-роки це більше була сексуальна експлуатація, і міфами та стереотипами було те, що торгівля людьми стосується саме жінок. То зараз все більше і більше чоловіків потрапляють в тенета торгівлі людьми. І вони зазнають трудової експлуатації. Також торгівля людьми може статися не лише за кордоном, а й в середині України./

За останніми даними міжнародних організацій, за роки незалежності більше 160 тисяч українців потрапили в тенета торгівлі людьми.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію