У Полтаві побачили фінал 23-річної епопеї з протитуберкульозним диспансером

Надзвичайно довге будівництво протяжністю у понад 20 років. За кілька місяців у Полтаві можуть таки відкрити протитуберкульозний диспансер. Про це заговорили в обласній адміністрації. Керівники області цього тижня знову відвідали об'єкт із робочою нарадою. Ексклюзивно тільки нашим журналістам вдалося побачити, наскільки близькі будівельники до фіналу. Про які терміни закінчення йде мова – знає Інна Безугла.

Епопея завдовжки у 23 роки, можливо, цієї весни таки завершиться. В 2011-му звели цей корпус протитуберкульозного диспансеру. Потім на два роки усі роботи зупинили. Минулоріч з фонду Регіонального розвитку виділили кошти на завершення будівництва.

/Тимофій Голбан, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА
Було повністю завершено всі інженерні роботи, повністю освітлення, опалення, спеціальна система кондиціонування та вентиляції. Якщо я не помиляюсь, всього 62 мільйона гривень. Це в тому числі з державного та обласного бюджету/

Сьогодні майбутнє діагностичне відділення має такий вигляд. Ще працюють бетономішалки, але основні роботи – позаду. Підрядник завершує внутрішнє оздоблення.

/Тимофій Голбан, начальник управління капітального будівництва Полтавської ОДА
Ми плануємо до кінця місяця завершити всі роботи та, коли покращиться дорожнє покриття, тобто з покращенням роботи ми плануємо завезти обладнання. На сьогоднішній день на суму понад 23 мільйона закуплено та завезено на склади обладнання. У тому числі, томограф, рентген-апарат, різні спеціальні лабораторії. Ми плануємо у березні місяці його укомплектувати повністю/

Воно вміщуватиме операційні, палати інтенсивної терапії, лабораторії. Але через довгобудівництво тепер треба коригувати вже зроблене. Зокрема, обладнання.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Те, що закупалось, – на деяке закінчився сертифікат. Це те, що три роки тому закупалось обладнання/

Ці питання представники адміністрації із будівельниками обговорювали під час виїзної наради.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Частково обладнання є. Воно сьогодні проінвентаризовано. Наступне – виходимо з пропозиціями через Міністерство охорони здоров'я по додатковому фінансуванню на обладнання, що необхідне по протитуберкульозному диспансеру/

Не визначений і власник дороги, що веде до медзакладу. Місто відмовляється від неї, а ремонтувати нічийне адміністрація за законом не може. Планують домовлятися з міською радою про виділення земельної ділянки. Тобто, передачу дороги взяти на баланс області. За благоустрій довкола візьмуться, коли потеплішає.

Стрічка новин