«Складні» родини навідує поліція у справах дітей

«Складні» родини навідує поліція у справах дітей. Один такий візит напросилася побачити наша знімальна група. Журналісти побували у Центрі адаптації для людей у складних життєвих обставинах. 

/Надя, живе у Центрі адаптації БО «Світло надії»
Чоловік перший...як тобі сказати...молдаванин...кинув мене. Другий – росіянин, залишив на вокзалі із дітьми. Він займається горіхами, коли купить хату, забере нас/

Важко розібрати розмову циганки Наді, а ще важче – збагнути хитросплетіння сюжету її життя. До Центру адаптації вона прийшла із подружкою, яку надибала на вокзалі. Троє дітей на двох. Найстарший Надін хлопчик десь у невідомому місці. Мама запевняє: відшукає його одразу, як зійдеться із чоловіком. Вона зупинилася тут надовго – поки не допоможуть із документами. Ні паспорту, ні свідоцтв про народження, а значить – жодних доходів від держави. У Центрі сподіваються: допоможуть не тільки з паперами.

/Альона Чикурова, адміністратор Центру адаптації БО «Світло надії»
Видно, що і діти запущені, бо приїхали голодні, холодні, неодягнені, недоглянуті. І мама – її треба реабілітувати, вона не вміє варити каші, вона не знає, як користуватися сумішами, не знає, що за дитиною потрібен догляд/

Цього дня із перевіркою тут поліція у справах дітей. Приїхали з подарунками, кажуть: рейди по неблагополучним родинам – частина їх роботи, тож необов'язково їдуть складати протокол.

/Жанна Ахіджанян, начальник сектору превентивної діяльності ГУ НП у Полтавській області
Ми дивимося, як вони проживають, які проблеми мають на сьогодні і куди вони можуть звернутися, коли якісь проблеми/

/Інтершум
Ліля у нас у цілодобовому садочку, вчора Світлана її забрала/

Світлана у Центрі опинилася після місць позбавлення волі, Лілю народила в тюрмі. Жінка пройшла соціальну та психологічну адаптацію, її навчили формувати власний бюджет. Зараз вона працює. Тут візит поліції обмежився знайомством і подарунками. Але так буває не завжди, кажуть правоохоронці. Інколи доводиться вживати заходів.

/Жанна Ахіджанян, начальник сектору превентивної діяльності ГУ НП у Полтавській області
Мама п'яна уже третій день, дитина незрозуміло чим харчується, зрозуміло, що тут маму треба притягнути до відповідальності, щоб вона розуміла, що наступного разу можуть бути наслідки. Наприклад, справу передати до суду для розгляду питання про позбавлення батьківських прав. Вона повинна розуміти, що це дуже серйозно/

У Центрі говорять: горе-мами і в них трапляються. Інколи навіть серед ночі доводиться викликати патруль, щоб вгамувати тих, що занадто розгулялися та забули за свої обов’язки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію