Сьогодні віряни відзначають Стрітення Господнє

Сьогодні віряни відзначають Стрітення Господнє. За переказом, цього дня Христа вперше принесли до храму. У церквах на Стрітення освячують воду і свічки. Більше – у наступному сюжеті.

Одне із 12 найбільших свят Православної Церкви, воно вшановує Богородицю, яка за давньою традицією на 40-й день після народження принесла дитя та пожертву Богові до храму. Там їх зустрів благочестивий старець Симеон. На той час йому було більше 300 літ. Кажуть, що йому було наречено не померти, поки не побачить Месію.

/Андрій Твердохліб, клірик Свято-Андріївського храму
Симеон дуже довго служив при храмі і був одним із переписчиків Старого Завіту. І коли він переписував, то попались йому слова в тексті, що Діва народить Сина. Він хотів виправити ці слова і написати «Жінка». Його зупинив Ангел і сказав, що «За те, що ти засумнівався, будеш жити, поки не побачиш Месію»/

На Стрітення існує традиція освячувати воду та свічки. Стрітенській свічці народна уява приписує особливу силу. Вона ніби-то оберігає дім від грому та іншого лиха. У храмі міф розвінчують.

/Андрій Твердохліб, клірик Свято-Андріївського храму
В тих людей, в кого освячені будинки, священик при освяченні говорить такі слова: «Благослови, Господи, дім цей і всіх, хто в ньому благочесно житиме». Виходить, що благословіння в своїх будинках отримують ті люди, які благочестиво в них живуть. А не ті, хто мають благочестиві речі/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію