15 лютого – день, коли загинув один із полтавських героїв

15 лютого – день, коли загинув один із полтавських героїв. Антон Грицай – майданівець, боєць батальйону «Азов». А до початку буремних подій в Україні – студент-історик полтавського подуніверситету. В альма-матер хлопця вшанували вечором пам'яті. 

Заняття на історичному факультеті Полтавського педуніверситету 15 лютого призупинили. Просто в коридорі на стінах – фото. Антон Грицай – ось він просто активний студент вишу. Тут – учасник Майдану. А далі – воїн-артилерист полку «Азов».

/Тетяна Грицай, мама Героя
Він ще тільки малесенький був, тільки-тільки ніжками став ходити, він каже: «Мамо, я на цей світ прийшов не для того, щоб мене ображали». Це тільки навчився говорити. Я йому кажу: «Ну звідки в тебе у такому маленькому тільці отаке в голові?»/

Мама Антона, що син на війні, не знала до останнього. Він телефонував їй за два дні до смерті і говорив, що не там, де вона думає. Більше за все боявся її налякати.
Вечір пам'яті Антона Грицая зініціювали на історичному факультеті, де він навчався. Викладачі кажуть: він вирізнявся з першого курсу, був справжнім чоловіком: красивим, шанобливо тримався із старшими і скрізь був першим. Серед перших був і у своєму першому і останньому бою під Широкіним.

/Юліан Матвійчук, бойовий побратим Антона Грицая
Тоді уже керівництво знало, що буде. Тоді якраз наш побратим Антон Грицай був у перших шеренгах, перших лавах. Це був його перший бій. Він загинув у першому бою/

До «Азову» Антон пішов у 2014 добровільно, був заступником командира артилерійського дивізіону із озброєння. Уже посмертно його нагородили орденом 3 ступеню «За мужність» та медаллю від Патріарха Філарета «За жертовність та любов до України».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію