Свиням – смерть

Свиням – смерть. На Полтавщині, говорять в обласному управлінні ветеринарної медицини, тварини гинуть через африканську чуму свиней. Ця вірусна хвороба вирує у Великобагачанському і Глобинському районах.  Джерелом збудника інфекції є хворі тварини та вірусоносії. Зараження може відбутися через корм, транспортні засоби, забруднені випорожненнями хворих тварин. У господарствах, де виявили чуму, свиней знищують, з метою профілактики вилучають їх і у селян. Саме про це йшлося сьогодні на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації.

На засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії чиновники вирішують, як не дати вірусу африканської чуми свиней поширитися регіоном, адже цю хворобу кілька днів тому вже виявили в окремих господарствах. Мова йде про селище Рокиту Великобагачанського району та Великі Кринки, що на Глобинщині.

/Юрій Оленіч, заступник начальника управління ветеринарної медицини в Полтавській області
В нашій області зареєстровано 3 випадки: серед диких тварин, серед тварин, що у приватному секторі, і серед тих, що належать керівнику господарства/

Якщо у 2015-му на Полтавщині було 5 спалахів африканської чуми свиней, то лише за 2 місяці 2016-го вже зареєстровано 3 випадки цієї вірусної хвороби. Причина цьому – безконтрольне перевезення тварин і недотримання їх власниками ветеринарних вимог, говорять фахівці.

/Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА
Не хочу сказати, що це наслідок накладення мораторію на перевірки, але люди, які займаються перевірками, розуміють, що ми на територію підприємства зайти не можемо, а можемо лише спитати і довіритись господарю/

Нині у господарствах, де виявили захворювання, знищують свиней, вилучають їх і у селян. Постало питання про відшкодування збитків людям, селяни втрачають гроші і через те, що у зв'язку з карантином не можуть здавати молоко. Проблема залишається невирішеною. Щоб недопустити поширення вірусу у Великобагачанському і Глобинському районах, встановили ветеринарно-поліцейські пости, облаштували дизбар'єри.

/Олександр Вержиховський, заступник голови Державної ветеринарної служби України
Якщо він оцей горе-бізнесмен віз 20-30 голів свиней, то це або Черкащина, або сусідні регіони, він же не міг із Івано-Франківщини везти цих свиней/

В області планують провести імунізацію поголів'я у господарствах та скоротити популяцію дикого кабана з метою профілактики.

/Юрій Тараненко, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства
На сьогоднішній день відстріляли 840 диких кабанів, все здали на аналіз, слава Богу, все в нормальному стані/

Дістанеться через африканську чуму свиней і безпритульним тваринам, їх у районах, де було діагностовано хворобу, теж планують знищити.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію