У Полтаві з'явилася меморіальна дошка захиснику Донецького аеропорту Денису Синюку

Пам'ятка про ще одного героя. У Полтаві з'явилася меморіальна дошка  захиснику Донецького аеропорту Денису Синюку. 21-річний боєць загинув під мінометним обстрілом рік тому. Єдиний син у батьків, взірець для тих, з ким він товаришував і вчився, коханий, який ледве став чоловіком, – пам'ять про нього увічнили на фасаді рідної 17 гімназії.

На 17 гімназії у Полтаві відкривають меморіальну дошку. Поруч зі старішим знаком на боковій стіні з'являється ще один – пам'ятка про сучасного героя – 21-річного полтавця Дениса Синюка.

/Олена Голтвяниця, директор Полтавської гімназії №17
Іде війна. Це історія, яку ви пишете зараз своїми руками. Я хочу, щоб кожна родина гордилася своїми доньками і синами/

Він навчався у цій школі. Теперішні її учні вшановують пам'ять земляка, з гордістю говорячи, що вони знали і хотіли ще тоді бути схожими на Дениса Синюка.

/Семен Тополя, учень 11 класу гімназії №17
Був моторний, заводний хлопець, веселий. Пам'ятаю його, коли я тільки починав тут навчатись. Він був для мене прикладом. Я саме через нього сам почав займатися спортом. Він різними видами спорту займався, особливо йому вдавались єдиноборства, бойові види спорту/

Денис загинув 26 січня, трохи більше року тому. Відтоді думки про це постійно переслідують його маму.

/Олена Синюк, мама Дениса Синюка
Чому саме з моєю дитиною це трапилося? Але я ніколи не забуду, як Денис з трепетом ставився до військової честі, дружби, до того берета свого блакитного. Ранок у нас завжди починався з пісень про ВДВ. Фільми – тільки про подвиги, про солдатів/

Так правильно, тепер думає мама хлопця. Бо для нього це було не порожнім звуком, а життям. На службі в армії він потрапив до 95 бригади десантників і надзвичайно пишався цим. Після 4 місяців строкової служби Денис підписав контракт та пішов на Схід воювати з перших днів.

/Олена Синюк, мама Дениса Синюка
Тут насправді війна. І на нашу країну напали вороги. Я маю бути тут, а ви будете спати спокійно, доки ми знаходимось тут. Вони не прийдуть до вас, у Полтаву. Мама, спи спокійно. Я тебе охороняю/

Він поспішав жити і любив життя. Восени, під час відпустки, Денис встиг одружитись. А взимку на підступах до Донецького летовища він загинув під мінометним обстрілом. Два дні тому 21 річний хлопець посмертно отримав звання «Народний герой».
Це вже 3 меморіальна дошка відважним полтавцям, які загинули на Сході, що їх відкрили у місті за ініціативи Асоціації ветеранів. Вони ж запланували відкриття ще 8 знаків. Гроші на це дають двоє меценатів, які не бажають називати імена та світитись на камери.

/Вадим Ямщиков, голова ГО «Асоціація ветеранів та учасників АТО Полтавщини»
Просто підприємці нашого міста. Один з них – виробник граніту, інший – просто підприємець. В принципі, до мене уже звертаються інші люди. Вони кажуть: давайте ми будемо додавати кошти. Я кажу хлопцям: хочете, ви будете менше вносити? Вони кажуть: «Ні, хай ті будуть вносити на інші справи. А ці дошки ми просто зробимо, відкриємо, дамо гроші»/

Нинішньої п'ятниці у Полтаві поховали 17-го бійця, який жив у місті і загинув на Сході.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію