У Полтавському районі вітали воїнів-інтернаціоналістів

У Полтавському районі вітали воїнів-інтернаціоналістів із 27-ою річницею виводу військ із Афганістану. Ветеранів зібрали у приміщенні райдержадміністрації та відзначили грамотами і нагрудними знаками. Загиблих побратимів воїни пом'янули хвилиною мовчання.

Близько 30 років тому у життя цих чоловіків увірвалася Афганська війна. Свій інтернаціональний обов'язок солдати з Полтавщини виконували в різний час, у різних куточках цієї країни.

/Михайло Гайдук, учасник бойових дій в Афганістані
Моя служба розпочалася у 86-ому році із квітня місяця, і закінчив службу в Радянській Армії у травні 88-го. Потрапив я в Афганістан у віці 18 років, і служба проходила 22 місяці в місті Кандагар Республіки Афганістан/

Сьогодні це вже не ті 18-річні юнаки, а справжні герої, які пройшли афганське пекло. Згадувати ті часи, кажуть воїни, важко. Особливо через те, що багатьох їхніх побратимів вже немає в живих.

/Михайло Гайдук, учасник бойових дій в Афганістані
Нас з Полтавської області разом служило троє чоловік. Бабіченко Григорій, Панімаш Сергій, які зараз покояться, з Гребінківського району, я з Семенівського району. Зараз з Кандагару з мого призова залишився тільки я/

На сьогоднішній день у Полтавському районі мешкають 250 воїнів-інтернаціоналістів. 136 з них воювали в Афганістані. Аби допомагати вирішувати проблеми, з якими вони зіштовхуються у повсякденному житті, у 2014 році свою роботу відновила районна Спілка ветеранів Афганістану.

/Олександр Левчук, голова Спілки ветеранів Афганістану Полтавського району
Ми відновили свою роботу, тому що є нагальні, основні питання: це соціальний захист учасників бойових дій, сімей загиблих, інвалідів. Ці питання на сьогоднішній день дуже актуальні. Потребують уваги та допомоги ці категорії осіб/

Розуміючи, що таке бути на передовій, під кулями ворога, воїни-інтернаціоналісти сьогодні є активними помічниками бійцям на Сході України.

/ІНТЕРШУМ
Вручають нагороди: «Члени нашої спілки за власні кошти забезпечували наших учасників АТО всім необхідним. Одним із таких є Синенко Анатолій Гаврилович, який нагороджується медаллю за благодійність»/

Цього дня з рук керівництва району воїни-інтернаціоналісти отримують грамоти та подяки, а ще – пам'ятні медалі від Президента України.

Стрічка новин