«Золоті» зупинки: матеріали для них коштували на 60% більше, ніж має бути

Нова техніка для комунальників та нові зупинки для полтавців завдали чималих збитків бюджету. Антимонопольний комітет з'ясував, що закупка та монтаж відбулися зі значними порушеннями. Чим не догодила техніка для прибирання сміття і як матеріали для виготовлення зупинок не вклалися у середньостатистичні ціни – дивіться далі.

Нові зупинки для полтавців викликають фінансові запитання. З літа 2015-го їх почали встановлювати по всьому місту, замінюючи старі. Комусь вони подобаються, комусь ні. А фахівці Антимонопольного комітету через півроку видають свій вирок: зупинки громадського транспорту у Полтаві завдали місту серйозних збитків. І їх виготовлення, і встановлення потягнуло на кілька показників збитковості.

/Володимир Оніщенко, голова Полт. обл. територіального відділення Антимонопольного комітету
Один показник – це порівнюючи з ціною виробництва таких зупинок у місті Харкові. Є збитки. Другий показник – по придбанню матеріалів. Суб'єкт господарювання, який виготовляв ці зупинки у місті Полтава, матеріали для них порівняно з цінами у роздрібній мережі, ціни завищені на 60%. Той суб'єкт господарювання, який виготовляв ці зупинки, він не мав фізичної і технічної можливості виготовляти ці зупинки/

Голова територіального відділення говорить: МШЕД повідомив про те, що моніторингу цін їх організація не проводила. Якщо ж так, то чи робили це представники органу місцевого самоврядування, що виділяє гроші, – питання з'ясовуватимуть вже слідчі органи. Попередні висновки, повідомив очільник комітету у Полтавській області, направили до міської шляхово-експлуатаційної дільниці. Тож 23 лютого прийматиметься рішення щодо даної комунальної справи.
Порушення виявили і в іншій справі. Нова техніка, яку придбали на КАТП-1628 для вивезення сміття, за словами Володимира Оніщенка, потягнула на відкриття кримінального провадження.

/Володимир Оніщенко, голова Полт. обл. територіального відділення Антимонопольного комітету
В залежності від того, коли ми направимо попередні висновки, буде прийнято рішення. Безумовно, там проведено експертизи. На сьогоднішній день встановлені надзвичайно великі збитки при закупівлі спецтехніки цим комунальним підприємством/

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію