Полтавці зможуть відвідати вуличний туалет, збудований за 1,5 млн.грн.

Полтавці зможуть відвідати вуличний туалет, збудований за півтора мільйона гривень. Принаймні, такі кошти вже планують виділити Національному музею-заповіднику імені Миколи Гоголя на спорудження вбиральні. На недоцільності таких витрат зауважує Антикорупційний рух Валентина Наливайченка. І вони – не єдині. Більше знає Юлія Козіна.

Антикорупційний рух Валентина Наливайченка розпочинає акцію «Ми – за прозорий бюджет!». ЇЇ суть, говорять активісти, навчити і змусити чиновників прозоро висвітлювати видаткову частину бюджету.

/Євген Ніколаєнко, керівник Полтавського обласного осередку «Антикорупційного руху В. Наливайченка»
Вони повинні оприлюднювати проекти бюджетних рішень, надавати громадськості можливість обговорювати ці пропозиції та дізнаватися про економічні обгрунтування кожної позиції, на яку планують витратити державні кошти. Наразі вони цього не роблять/

Активісти вже виявили ряд недоцільних витрат: ремонт ганку обласної бібліотеки за 1,4 млн., оновлення фасаду театру Гоголя за мільйон, а щоб привести до ладу лицьову частину будівлі ОЦЕВУМу, з бюджету дістануть 1,250 млн. гривень. Та відповідальні особи на звернення антикорупціонерів поки мало відреагували. Натомість, з'явилися інші кричущі випадки.

/Євгеній Мартосенко, заступник керівника Полтавського обласного осередку «Антикорупційного руху В. Наливайченка»
Для Національного музею-заповідника ім. М.В. Гоголя за бюджетний кошт хочуть спорудити вуличний туалет ціною 1,5 млн. гривень. Далі цікавіше. На реконструкцію ставків, які знаходяться поряд з цим музеєм, хочуть витратити 3,3 млн. гривень/

В Антикорупційному русі не можуть зрозуміти необхідності цих витрат за сучасних важких часів у нашій державі. Могли б і визначити їх доцільність, але за умови оприлюднення не тільки проекту рішення, а й постатейної калькуляції видатків. А цього, на жаль, наші чиновники не роблять. Саме тому метою акції є нагадити і владі, і громаді простий принцип.

/Іван Минак, аналітик, громадський діяч
Формування прозорого бюджету, контроль за бюджетом – це вже перша запорука зберігання наших коштів/

З ініціативою проведення такої акції виступив Полтавський осередок громадської організації, та проект має переспективи поширитися на територію всієї країни, адже у кожному населеному пункті – одні й ті самі проблеми: неефективне використання коштів громади і, як наслідок, великі ризики проявів корупції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію