Житлові будинки Полтавщини можуть стати енергоефективними

Житлові будинки Полтавщини можуть стати енергоефективними. Аби дізнатися, як це зробити, представники об'єднань співвласників багатоквартирних будинків відвідали практичний семінар. Нову інформацію отримували від закордонних експертів в рамках Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах».

Представники ОСББ області сьогодні сіли, немов за парти у школі. У них – практичний семінар з впровадження енергоефективних заходів у житлових будівлях із застосуванням механізму ЕСКО.

/Іма Хренова-Шимкіна, заст. директора проекту «Енергоефективність у громадах»
Велика відповідальність лежить на нас, як на замовнику, на ОСББ, тих, кому потрібна ця послуга. Це реновація чи ЕСКО. ЕСКО – лише інструмент. Суть в тому, щоб зробити реновацію, підвищити комфорт, суть в тому, щоб платити менше для того, щоб підвищити незалежність нас всіх і країни вцілому/

Зниження плати за комунальні послуги можливе до 70%, а за рахунок поліпшення зовнішнього вигляду будинку підвищується і вартість квартир на ринку вторинного житла. Правильна реконструкція зможе також продовжити термін експлуатації будівлі. Як це зробити – розповідає німецький архітектор з урахуванням власного досвіду.

/Маріо Бодем, консультант проекту «Енергоефективність у громадах»
Енергоефективна санація має сенс лише тоді, коли є додатковий ефект. Все-одно прийдеться вікна змінювати, бо вони старі. Нові вікна не має сенсу змінювати, навіть якщо вони погані/

У ході модернізації будівлі, говорить Маріо Бодем, не варто робити все чітко по нормам: вони – застарілі. Необхідно орієнтуватися на кращі показники, яких можна досягнути за оптимальних витрат.

/Маріо Бодем, консультант проекту «Енергоефективність у громадах»
Норма – це мінімум, і це не рекомендація. Норми завжди відповідають і показують технічну і економічну ситуацію, яка була 10 років тому. Це середній срок в Німеччині від того часу, коли починають думати про нову норму, і того, коли вони існують/

Упродовж практичного семінару експерти також представили технічні заходи із комплексної тепломодернізації житлових будівель, обговорили впровадження енергоефективних заходів на прикладі досвіду Латвії, а також роль у цьому процесі ОСББ.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію