До Полтави привезли «пасивні будинки»

До Полтави привезли «пасивні будинки». Про них розповідали у вівторок в обласній адміністрації. Таким чином, німецькі партнери розпочали нову фазу проекту з енергоефективності. Полтавців почали навчати ще одного методу термомодернізації будівель. Як це роблять у Німеччині і наскільки вагомий результат дають нові технології – дивіться далі.

Німецькі фахівці приїхали до Полтави розказати про технології зведення так званих «пасивних будинків». Це черговий етап Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах». Для представників органів державної та місцевої влади ведуть практичний семінар.

/Іма Хренова-Шимкіна, заст. директора проекту «Енергоефективність у громадах»
Дім, який споживає дуже мало енергії, – всього 15 кіловат у рік на метр квадратний. А наші будинки – 300. Тобто, є про що говорити. І коли після енергоефективних заходів наші будинки споживають 120, це вважається дуже-дуже добре. І це при тому, що у нас таких заходів проводять дуже мало/

Для прикладу, у німецькому Мюнхені влада прийняла рішення: всі будівлі, що зводитимуться за рахунок бюджету, будуть за стандартами «пасивного будинку». Це означає високий рівень теплоізоляції, наявність герметичної оболонки, комфортну вентиляцію. Застосовувати і цю, й багато інших технологій, які давно використовують в Європі, – наразі завдання для полтавців.

/Іма Хренова-Шимкіна, заст. директора проекту «Енергоефективність у громадах»
Для того, щоб ми зараз, використовуючи наші гроші – українські, інвестиційні чи кредитні, могли їх віддати і витратили їх ефективно. Бо, якщо вже є оця можливість робити правильно, то треба так робити. Якщо вже витрачені кошти, щоб організувати цю роботу, і ми зробимо це погано, то наступні 20 років ми вже не доторкнемося до цього/

Висновок – зараз усе прорахувати і спланувати. Це дасть термомодернізацію, говорять керівники Полтавської облдержадміністрації.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
І сплачувати менше за рахунок тих же енергосервісних компаній, які можуть зайти на цей ринок. Це, можна сказати, довгостроковий кредит: отримуєте кредит сьогодні, платите, як і платили. Ваш будинок термомодернізують, встановлюють нові прилади обігріву, міняють вікна, утеплюють дах, стіни. І через кілька років ви отримуєте зменшення на 30-40% по теплу/

Але для цього громади мають скласти свою стратегію і план енергоефективних дій. З документацією та співфінансуванням допомагатимуть іноземні партнери. За час українсько-німецького співробітництва GIZ близько 40 мільйонів євро у різних формах були інвестовані до українських міст.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію