За півроку полтавці здали більше півтори тонни кришечок і допомогли одному бійцю

Дилема пластикових кришечок: у соціальних мережах українці активно обговорюють започатковану півроку тому акцію «Збирай кришки на протези для воїнів». Доки велика кількість небайдужих продовжує збирати використані закрутки для пляшок, інші нарікають: українців просто дурять. Адже насправді кришечки не підходять для переробки на протези. Ми вирішили з'ясувати у волонтерів, які зібрали найбільше цього матеріалу, чи виправдалися надії полтавців, і чи отримав хтось із захисників бажану допомогу.

Влітку в Україні оголосили акцію зі збору пластикових кришечок на протези для воїнів. Але ще тоді полтавські фахівці запевнили наших журналістів: з такого матеріалу протези не виготовляють.

/Юрій Бондаренко, директор Полт.казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства
Це вторинна сировина. Вже вона втрачає свої властивості при повторній переробці. Це по-перше. По-друге, це сировина з розряду поліетиленів, а поліетилени є високого тиску, низького тиску. Ці поліетилени за своїми фізичними, хімічними властивостями просто не підійдуть для цього/

І порадили: краще здавати кришечки на переробку, як макулатуру чи пляшки, й отримувати гроші, які можна спрямувати на потреби бійців. Тим паче, що саме пластикові закрутки для пляшок – найдорожча вторинна сировина.
Полтавці дуже активно підтримали акцію. Про збір кришечок оголосили і в Батальйоні Небайдужих. Відтоді до Свято-Успенського собору їх несуть і просто полтавці, і організації. Чи не найбільше збором зайнялися полтавські школярі.

/Наталія Серебрякова, волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих
Ми вже двічі здавали кришечки, які назбирали всі гуртом. Перший раз здали майже 700 кілограмів. За другим разом, буквально нещодавно, ми здали майже тисячу кілограмів. 20 кілограмів не вистачило до тисячі/

Ще пару тижнів тому підвал собору буквально був завалений кришечками вщент, згадує Наталія Серебрякова. Зараз тут починають збирати нову партію. Вже зберігають кілька мішків, декілька ящиків та багатолітрові пляшки з кришечками. Волонтери говорять: постійно наголошують, що збирають їх як вторсировину. Здають полтавському підприємцю, а кошти перераховують пораненим бійцям.

/Наталія Серебрякова, волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих
Першого разу ми зібрали ті 700 кілограм, і додали кошти з проведеної перед тим Покровської ярмарки. Перерахували всі ці кошти на потреби Юрія Черкашина з батальйону «Карпатська Січ». У нього було дуже складне поранення легень. Ми перерахували тоді 20 тисяч з ярмарку, і ще додали 4 тисячі з вилучених кришечок/

Зараз волонтери визначають, кому наступному надати допомогу, адже заявок отримують дуже багато. І продовжують збирати кришечки від небайдужих полтавців.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію