УАПЦ провела Єпархіальний собор

Минулими вихідними відбувся Єпархіальний собор Української автокефальної православної церкви. В обласній бібліотеці імені Котляревського зібралися голови відділів з усіх районів області. Про що говорили священнослужителі і над якою проблемою працюватимуть у першу чергу в новому році – дивіться далі.

2015-й рік зі збільшенням. Парафія однієї з єпархій Української автокефальної православної церкви минулий рік підсумовує, відзначаючи різке кількісне зростання.

/Афанасій, Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ
Якщо у тому році ми мали 9 священиків, то сьогодні у нас їх вже 19. Ми на сьогоднішній день маємо 33 парафії. За минулий тільки рік приросли ми на 10 нових діючих парафій. Просто що у нас ще мало храмів, мало молитовних будинків. Здебільшого, наші віруючі або моляться у пристосованих приміщеннях, або навіть під відкритим небом/

Про цю проблему говорили церковнослужителі під час 19-го єпархіального собору Харківсько-Полтавської єпархії Української автокефальної православної церкви, що відбувся в обласній бібліотеці. Традиційно під час цих зібрань духовенство обговорює результати своєї праці за рік, вибудовують плани на майбутнє. Побудова храмів, у яких люди зможуть молитися, – першочергове завдання. Адже, говорить архієпископ Афанасій, парафія без молитви – більше мертва, ніж жива.

/Афанасій, Архієпископ Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ
Не скрізь виділяють нашій церкві земельні ділянки. Це дуже велика проблема. Ми не маємо кафедрального собору. Ні в Харкові, ні в Полтаві. З тієї ж причини чомусь гальмується виділення землі. Це найбільша проблема. А ще – кадрова проблема велика. У нас не вистачає священства. Багато парафій, де немає ще настоятелів/

Попри це, говорить архієпископ, минулоріч вони активно займалися волонтерською роботою, надаючи допомогу військовим в зоні АТО. Продовжують її і цьогоріч.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію