З навчально-тренувального центру військ зв'язку тікають п'яні армійці

Зі 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку тікають бійці. Все – через несанкціоноване вживання алкоголю. Якщо їх знайдуть, дизертирам доведеться заплатити близько 1200 гривень штрафу або понести покарання у вигляді позбавлення волі. Напередодні чергової хвилі мобілізації військові закликають суспільство не бути байдужим до цієї проблеми: реагувати на позачергову появу армійців поза межами військової частини.

В результаті останнього призову на строкову службу в обласному військкоматі Полтавщини план виконали, розповідає військовий експерт Володимир Лазарєв. Хлопці йдуть служити з бажанням. Один з позитивних факторів – збільшення призовного віку.

/Володимир Лазарєв, військовий журналіст
Людина в 20 років більш готова нести службу, ніж у 18. Але приємно, що цього року дуже багато призовників висловили бажання служити в армії вже з 18 років. Це треба віддати належне і ступеню підготовки, і вихованню, ну і загальному настрою, що панує у нас в суспільстві/

Більша частина бійців патріотично налаштована, але стаються і неприємні випадки. Близько чверті мобілізованих в 2015 році зловживають спиртними напоями, розповідає заступник начальника 179-го навчально-тренувального центру військ зв'язку ЗСУ Юрій Кривоніс.

/Юрій Кривоніс, заступник начальника 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку ЗСУ
Перший шлях, яким спиртне потрапляє до навчального центру, – передача близьких.
Батько, брат, кум, друг раніше пив, а тепер без цього не можуть, то, зрозумло, рідні входять в становище і привозять. Ми ж не обшукуємо, ми ж не пенітенціарна система. Другий шлях – це купівля спиртного під час звільнення. Третій шлях, на жаль, ганебно звучить, але це правда, це торгівля самогоном мешканцями найближчих домівок/

Нещодавно Збройні Сили України отримали важіль коригування військової дисципліни. Відтепер командири частин мають можливість складати адміністративні протоколи. Останні направляються до суду. Як правило, для порушників це закінчується штрафом – близько 1200 гривень або позбавленням волі у вигляді триманням на гауптвахті до 3-х діб. Критичні ж наслідки від алкоголю настають в умовах бойових дій.

/Юрій Кривоніс, заступник начальника 179-го об'єднаного навчально-тренувального центру військ зв'язку ЗСУ
Коли людина вживає навіть в умовах частин, які займаються підготовкою до бойових дій, то це одне, а коли людина в такому стані потрапляє на передову зі зброєю в руках, то не хочеться навіть про це казати/

В Полтаві – не передова, але бійці теж порушують правила. В кращому випадку, в результаті вживання спиртного бійці самовільно залишають частину. На сьогодні на обліку в навчально-тренувальному центрі перебуває 6 військовослужбовців, призваних за мобілізацією, які з різних причин залишили частину і перебувають в розшуку. Їх очікує відповідальність перед українським законодавстом. Керівництво центру закликає громаду не бути байдужим, а повідомити необхідні структури, якщо хтось із знайомих позачергово з'явивися за межами військової частини.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію