Полтавець створює безпілотники для українських військових

Полтавець створює безпілотники для українських військових. Аркадій Рогозін і сам неодноразово був на передовій, а тепер на Сході регулярно бувають ним власноруч виготовлені літальні апарати для розвідки. Як захоплення авіацією переросло у допомогу бійцям АТО – дивіться у наступному сюжеті.

У цій майстерні скрізь моделі літаків. Під стелею, на столах, поличках розташовуються залізні птахи в мініатюрі. До створення всіх їх доклав руку цей чоловік. Аркадій Рогозін з дитинства мріяв про небо та авіацію. Це захоплення, розповідає, частково передалося йому від дядька – командира ІЛ-8.

/Аркадій Рогозін, створює безпілотники
У 5 років маленьким хлопчиком я сидів за штурвалом великого лайнера. Тоді я вважав, що я ним керую. Тепер я розумію, що він просто знаходився в автопілоті. Для мене це було щось незвичайне! Потім його дві дочки війшли заміж за двох пілотів АН-2. Хлопці мене навчили літати на АН-2/

Подорослішавши, Аркадій отримав права льотчика-любителя та врешті-решт авіація залишилася для нього тільки хоббі. Багато років він займався авіамоделюванням. Перекваліфікуватися на створення потрібних армії безпілотників його змусила війна. Після перших заворушень у Криму авіамоделіст всерйоз зайнявся конструюванням літальних апаратів для розвідки.

/ІНТЕРШУМ
Відео з безпілотника: «Це ще не була геростабілізаційна камера, тому що вона бовталася. Це ще були пошуки. Ось так він бачив. Це виходиь у нас 600 і 200 метрів – 800 метрів до цієї точки. Ось ці квадратики 3 на 3 метри»/

На екрані комп'ютера – відео з першого безпілотника. Власне сам екземпляр – тут же поряд. Він налітав більше 200 годин, але був збитий ворогом. Після нього – нові зразки отримали інший дизайн та потужності.

/Аркадій Рогозін, створює безпілотники
Старий, перший разів шість перероблявся, модернізувався, щось змінювалося, обладнання змінювалося. Я починав більше розуміти, що необхідно для цього, для того, щоб виконувати певні завдання, розумів, що необхідно. Відповідно, виходячи з цього, довелося трішки переробити, і ось ми отримали такий літальний апарат/

Робоча висота таких безпілотників – 500-800 метрів. Радіус дії – до 30 км. В середньому вони долають 148 км за 3 години.

/ІНТЕРШУМ
Запускають безпілотник: «Ось у таком режимі він вже летить прямолінійно. Це 10% від потужності всієї»/

Сьогодні в майстерні Аркадія гості. Хлопці лише нещодавно зі Сходу. Вони бачили ці безпілотники у дії. Із власного досвіду кажуть: ці прилади дуже виручають українських військових.

/Олександр, льотчик
Скільки людей ми можемо зберегти завдяки такій техніці. Тобто, чи піде розвідка 5-6 чоловік, вони можуть там загинути, а ці речі – вони завжди літають, повертаються/

Зараз у роботі майстра – заготовки для кількох нових безпілотників. А цей дерев'яний корпус літака, говорить полтавець, чекає мирного часу. Його почав майструвати ще восени перед Майданом. Закінчити роботи над ним мріє, коли на українську землю нарешті прийде спокій та мир.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію