У Полтаві хворих дітей лікують... тваринами

У Полтаві хворих дітей лікують... тваринами. В одному із реабілітаційних центрів є зоокімната, поведінку малечі у якій коригує психолог. Звідти виходять не просто із покращеним настроєм. Користь анімалотерапії чи лікування тваринами перевіряли Олена Ляшенко та Сергій Сепітий.

Рудий кролик Степан був звичайним домашнім улюбленцем, поки одного разу не погриз у квартирі господарів дроти. Його віддали в зоокімнату. В обласному реабілітаційному центрі він уже не просто кролик, а тварина, що лікує діток із особливими потребами.

На думку психолога, годуючи Стьопку, хлопчики почуваються відповідальними, підвищується їх самооцінка. Спочатку напружені у нашій присутності та перед камерою, малі розслабилися, заусміхалися біля тварин. Анімалотерапія – цей метод для корекції самопочуття, поведінки та розвитку дитини полюбився психологам давно. Вони кажуть: не обов'язково їхати до дельфінів чи коней, не потрібно спеціальних умінь чи навичок.

/Наталія Сухіна, психолог Навчально-реабілітаційного центру Полтавської ОР
Достатньо просто споглядати, як рухаються рибки в акваріумі чи плаває черепашка, достатньо гладити кролика, бавитися з песиком, кішечкою – і це вже буде носити терапевтичний і розвивальний ефект/

В обласному реабілітаційному центрі живуть гризуни та птахи. До них приводять малечу із особливими потребами. Тут кажуть, що діти, які мають біля себе тваринку, легше вчаться говорити, почуваються відповідальними і значущими, коли доглядають за нею. А малим із аутичними розладами спілкування із живою природою допомагає призвичаїтися до навколишнього світу, розширити зону спілкування та комфорту.

/Наталія Сухіна, психолог Навчально-реабілітаційного центру Полтавської ОР
Як відомо, це дітки, які знаходяться у світі своїх вражень та переживань. І тому тваринка-терапевт для них є як додатковий контакт з навколишнім світом, як провідник в реальність/

Якщо вдома дитині достатньо просто гладити-годувати улюбленця, то в умовах центру терапевтичний ефект зміцнюють спеціальними вправами.

Згадуючи кролика Степана, хлопці залюбки намалювали його на піску та фарбами, відшукали його в сенсорному басейні та зробили маску із такими, як у нього, вухами.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію