Харківські журналісти відзняли низку документальних фільмів про неоголошену війну на Сході

Харківські журналісти, а саме – творча група «Мальва TV», відзняли низку документальних фільмів про неоголошену війну на Сході України. З-поміж них – «Слобожанська місія великого митрополита», «Спасибі, брати Шемети» та чотири серії «Східного фронту». Останню стрічку автор Владислав Проненко презентував в обласній бібліотеці імені Котляревського.

Ідея відзнімати документальні фільми про події у зоні АТО, розповідає автор Владислав Проненко, належить не йому, а оператору Роману Черемському, який кілька місяців був у сепаратиському полоні і спілкувався з нашими бійцями. Оскільки відзнімати місце дислокації, як і багато інших моментів, там не можна, фільми, зокрема чотирьохсерійний «Східний фронт», побудовані на інтерв'ю з учасниками бойових дій.

/Владислав Проненко, автор фільмів
З вересня минулого року знімаємо, але зрозумійте мене правильно, там знімати важко, бо, по-перше, не можна скласти сценарію, передбачити, кого ти побачиш і з ким зустрінешся, по-друге – важко дістатися, бо акредитацію у зоні АТО – це 100%, що ви не зберете/

Поки що в youtube можна переглянути лише 4 серії «Східного фронту», хоча у планах відзняти 12-ть. Але все упирається в гроші, творча команда не знайшла спонсорів, тож всю роботу виконали за власні кошти. До Полтави ентузіасти приїхали на запрошення друзів.

/Людмила Стельмах (Кучеренко), президент Полтавського обласного медіа-клубу
Ставлення до того, що відбувається на Сході, неоднозначне: хтось звинувачує нашу владу за нерішучість, хлопці говорять, що їм забороняють стріляти у відповідь на обстріли сепаратистів, а сепаратисти, як на сафарі: захотіли – виїхали і постріляли, порозважалися. Це велика трагедія українського народу/

Окрім стрічки «Східний фронт» вже побачили світ ще два фільма харківських журналістів: «Слобожанська місія великого митрополита» та «Спасибі, брати Шемети». Їх можна знайти у мережі інтернет.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію