4 лютого у світі відзначають Всесвітній день боротьби з раком

4 лютого у світі відзначають Всесвітній день боротьби з раком. Щороку лише в Україні реєструють 160 тисяч нових випадків онкопатології, до 90-та тисяч пацієнтів щорічно вмирають. День у день боротися з тяжким недугом хворим допомагають працівники Полтавського обласного онкодиспансеру. З ними сьогодні спілкувалися наші кореспонденти.

Орест Вовк – оперуючий головний лікар обласного онкодиспансеру. У нього практично немає вільно часу. Доки беремо інтерв'ю, на хірурга чекають пацієнти. Кількість останніх, розповідає Орест Ярославович, за останні роки зросла.

/Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкодиспансеру
Ми ставили десь 4500 - 4700 - 4900 нових випадків на облік, а в 2015-му вже близько 5 тисяч з гаком. Якщо перебувало у 2014-2015 роках 34,5 - 34,900 тис., то на сьогодні ми маємо 36 тисяч 900/

Якщо говорити про чоловіків, у структурі захворюваності на першому місці – рак легенів, на другому – рак шкіри, на третьому – передміхурова залоза, далі найбільше потерпають шлунок і пряма кишка. Щодо жінок, найчастіше ракові клітини вражають молочні залози, шкіру, тіло і шийку матки, а вже потім – ободову кишку.

/Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкодиспансеру
Якщо раніше ми говорили, що рак – хвороба віку, то зараз у віці 40-45 років відсоток агресивно зростає/

І не тому, що недопрацювали лікарі, на ситуацію впливає багато чинників: спосіб життя пацієнтів, шкідливі звички, екологія, до того ж часто недуг помічають надто пізно. У цьому випадку лікування дуже дороговартісне і малоефективне. Про рак, говорять медики, кожен 4-й хворий дізнається на профоглядах. І починається довготривала боротьба за життя, у цьому багатьом пацієнтам допомагає віра. На другому поверсі онкодиспансеру працює храм в честь ікони Божої Матері «Всецариця». Сюди хворі приходять щодня, ті, хто відчув полегшення, залишають вдячні відгуки.

/Надія, сестра милосердя
Пише раба Божа Фаїна: «Без вашої допомоги і підтримки я б не змогла пройти всі тяжкі випробування, які з'явилися на життєвому шляху, тільки віра дала мені можливість вистояти, і я дуже сподіваюсь, що й перемогти страшний діагноз/

Всесвітній День боротьби з раком – ще один привід замислитись про своє здоров'я. Лікарі нагадують: виявлене на ранній стадії онкозахворювання виліковне!

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію