Якщо атовців Полтавщини не забезпечать пільговим проїздом, вони обіцяють оголосити холодну війну... перевізникам

Якщо атовців Полтавщини не забезпечать пільговим проїздом, вони обіцяють оголосити холодну війну, в першу чергу – перевізникам. Адже на минулій сесії обласної ради для перевезення пільговиків на міжміських і міжобласних маршрутах спрямували 1,5 млн.грн. Нині завдання – напрацювати механізм освоєння коштів, зручний як для перевізників, так і для учасників бойових дій. Про це сьогодні говорили в обласній державній адміністрації.

На державу сподівалися, а вона не допомогла: цього року область не одержала субвенції на перевезення пільговиків, на відміну від минулого, коли на це спрямували 43 млн.грн. державних коштів. На сесії обласної ради, яка відбулася минулої п'ятниці, депутати спробували вирішити проблему на обласному рівні і віднайшли 1,5 млн.грн. Таким чином вирішили компенсувати витрати пільговиків під час користування міжміськими і міжобласними маршрутами. Про міські і приміські – мають подбати на рівні районів і міст.

/Сергій Марчишинець, заступник начальника управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА
Ті райдержадміністрації і райради, які ігноруватимуть проблему, матимуть особисту розмову з керівниками області/

Гроші з обласного бюджету спрямували, а механізм їх освоєння недосконалий – нарікають перевізники. Планується, що пільговики купуватимуть іменні квитки з даними посвідчень за свої кошти, відноситимуть їх в органи соцзахисту, де їм відшкодовуватимуть витрати. Але є й інші пропозиції, наприклад, поділити 1,5 млн. між усіма пільговиками, або ж проводити відшкодування перевізникам.

/Іван Бондар, голова обласного відділення Всеукраїнської асоціації автомобільних перевізників
Є у законі 2 пункти: ми повинні возити пільговиків, і друге – нам повинні компенсувати. Компенсацію ніби визначили, все нормально, на сесії я сидів від початку до кінця, про 2 пільгових місця взагалі не йшло мови!/

Перевізники не хочуть возити собі у збиток, якщо під час перевезення пільговиків за іменними квитками, купленими через автостанцію, вони отримають свою частку, то 2 пільгових місця, говорять, – це благодійність.

/Світлана Мотуйзо, заступник директора Департаменту праці і соціального захисту Полтавської ОДА
Десь 30 звернень тільки в цьому році ми направили до Кабміну, ВР, до профільних міністерств, щоб нам дали роз'яснення: чи буде субвенція з держбюджету?/

Поки що можна сподіватися лише на обласні кошти, зазначали під час зустрічі. Запрошені на засідання атовці констатували: ці всі проблеми – не їхній головний біль, перевізники можуть їх і не возити, але тоді хай готуються до заблокованих автостанцій і перекритих доріг.

Стрічка новин