У січні за тепло полтавці сплачуватимуть більше, аніж в грудні

У грудні завдяки примхам природи заощадили, а в січні доведеться сплатити трішки більше. Мова – про вартість послуг з централізованого опалення. 19 грудня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря». Отже, скільки полтавцям необхідно буде сплачувати за січневі послуги підприємства-теплопостачальника та які основні результати своєї минулорічної діяльності підсумовують фахівці останнього – розкажуть наші кореспонденти.

Збільшення кількості будинкових приладів обліку теплової енергії у Полтаві, співпраця з європейськими інвесторами з реконструкції частини системи теплопостачання міста, нововведення Кабміну щодо прив'язки вартості послуг за централізоване опалення до температури повітря за вікном – цим і не тільки запам'ятався 2015-ий для фахівців «Полтаватеплоенерго». Так, лише за минулий рік у Полтаві кількість приладів обліку теплової енергії у житловому фонді міста зросла з 55 до 191. У 2016-ому фахівці мають надію забезпечити лічильниками ще понад 300 багатоповерхівок. Істотно зросла, кажуть комунальники, й кількість тих, хто отримує допомогу від держави на оплату житлово-комунальних послуг. Наразі в Полтаві кожен третій споживач послуги з централізованого опалення має субсидію. А вже наприкінці 2015 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів про запровадження перерахунку вартості послуг з централізованого опалення в залежності від температури зовнішнього повітря.

/Роман Кашин, заст. ген. директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Починаючи з грудня 2015 року, нарахування за послуги з централізованого опалення споживачам, у яких відсутні квартирні або будинкові засоби обліку, приведені до вимог даної постанови. За грудень 2015 року нарахування склали 13 грн 71 коп, що менше від планових на 1 грн 15 коп. Це було пов'язано з тим, що середньомісячна температура грудня склала 0,37 градусів, а в тарифі враховано -1,1 градусів/

У січні ж 2016-ого, за даними Полтавського обласного центру з гідрометеорології, середньомісячна температура склала -7,18 градусів, у той час як в тарифах закладено -6,8. Тож, кажуть на підприємстві, нарахування за перший місяць року за 1 м кв складуть 15 грн 15 коп, що на 2% більше від планових показників. Попри незвично низькі температури січня, у «Полтаватеплоенерго» констатують: обійшлося без позаштатних ситуацій.

/Роман Кашин, заст. ген. директора зі збуту ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»
Нормативну температуру ніхто не змінював. Відповідно до діючих норм, вона повинна становити 18 градусів, лише виняток для кутових кімнат, де температура повинна бути 20 градусів. Якщо температура не відповідає нормі, то на підприємстві є служба контролю за приладами обліку та якісю послуг, яка здійснює контроль за послугами підприємства, телефонний номер 510-481/

У вихідні та неробочий час, продовжує Роман Кашин, із проблемами щодо отримання послуги з централізованого опалення споживачі можуть звертатися до виробничо-диспетчерської служби підприємства за цілодобовим номером 510-400.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію