Медики розповіли, скільки полтавцям залишилося хворіти на застуду та грип

Медики розповіли, скільки полтавцям залишилося хворіти на застуду та грип. Наразі в 20 областях України перевищено епідпоріг захворювання на ГРВІ. Понад 13 тисяч дошкільних і шкільних закладів в державі зараз закриті, інформують інтернет-ЗМІ. А через поширення грипу на Київщині взагалі оголосили надзвичайну ситуацію. Як оцінюють стан справ у Полтаві та якими фактами лікарі апелюють до людської паніки – далі розкажуть Інна Безугла та Євген Чорний.

Три тисячі дорослих і майже тисяча дітей – стільки наразі полтавців хворіє офіційно на гострі респіраторні вірусні інфекції. Медики говорять: на спад йде хворобливість осіб, старших за 18 років. Діти – ще трохи відстають. Але фахівці бачать позитивні тенденції.

/Антоніна Квачан, головний спеціаліст управління охорони здоров'я Полтавського МВК
На сьогоднішній день по місту Полтава зберігається підвищений рівень епідпорогового показника, але з тенденцією до зниження. Є випадки грипу типу А і В. Але це сезонний звичайний грип, який є у нас кожного року. Серед діток немає грипу типу Н1N1/

Найбільше викликів та пацієнтів сімейні лікарі фіксували одразу після новорічних свят – з 8 по 18 січня. Зараз ситуацію називають керованою. Так само не бачать нічого страшного і в загальноукраїнській ситуації. Для порівняння, у сезоні 2009-2010 років пік захворювання тривав з листопада по березень і вклав на лікарняні 17% українців. Нині – тільки 8%, і відраховують його з січня. Полтавські медики вважають: залишилось протриматись кілька тижнів, й епідемію здолаємо. Тут головне – здоровий глузд.

/Антоніна Квачан, головний спеціаліст управління охорони здоров'я Полтавського МВК
Основні проблеми, які виникають, – це затяжний перебіг і самолікування. Тоді, звісно, дитина потрапляє на стаціонар з діагнозом «бронхіт», «пневмонія». Тобто, з ускладненнями. Якщо ж одразу розпочата адекватна, притивірусна терапія, то немає ніяких проблем лікуватись вдома під наглядом сімейного лікаря/

Звичайна застуда від грипу чітко розмежовує початок захворювання, що можна легко виявити. Перша ознака – одразу висока температура 40.

/Галина Кийло, позаштатний міський фахівець загальної практики сімейної медицини
Ломота в тілі, біль у м'язах, головний біль. Нежить, кашель, біль у горлі – приєднуються потім. Для інших ГРВІ більш характерний поступовий початок нежитю, болі в горлі і підвищення температури більш поступове/

Залишитись вдома і викликати лікаря – перша обов'язкова умова одужання. Так само медики просять виконувати їх рекомендації, не відмовлятись від госпіталізації і не брехати про те, чи приймали призначені ліки. А найближчим часом взагалі краще звести до мінімуму відвідування громадських місць з великим скупченням людей.
У лютому можлива ще одна хвиля захворювань, пов'язують це лікарі і з виходом дітей до школи після канікул і карантину. Але, переконують, що значного сплеску вже не буде.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію