В Україні – найнижчий серед європейських країн рівень довіри до судів

Половина українців не читала Конституцію. Про це заявляють експерти Центру політико-правових реформ. Нині ж народні депутати намагаються прийняти зміни до Основного Закону щодо децентралізації влади та в частині правосуддя. Що передбачають ці нововведення, на прес-конференції розповідали київські фахівці.

Полтавщина в трійці лідерів по утворенню об'єднаних територіальних громад. В області вже об'єдналося 12 громад із 30 запланованих. Але процес децентралізації може загальмуватися через зволікання Верховною радою прийняти відповідні зміни до Конституції, зазначають експерти Центру політико-правових реформ. Тим не менше радять українцям готуватися до змін. Після реформи децентралізації населені пункти залишаться такими ж, назва буде та ж, але зменшиться кількість управлінських органів. Тобто ліквідуються селищні чи сільради, а центром стане село, найбільш придатне для розвитку. На місце ж сільського голови прийде староста.

/Катерина Давиденко, експерт з питань місцевого самоврядування Центру політико-правових реформ
Оця новостворена посада старости передбачає, що він буде представляти інтереси вашого села у виконавчому органі в центрі вашої громади, він відстоюватиме ваші інтереси. Передбачається, що він буде надавати ряд адміністративних послуг: всі довідки буде видавати староста на місці, і вам треба бути прийти в центр свого села/

Інша реформа, яка чекає на українців, відбудеться в системі правосуддя. За висновками фахівців, Центральний регіон, в тому числі і Полтавщина, досить поміркований.

/Роман Куйбіда, заст.голови правління Центру політико-правових реформ
На відміну від західного регіону, в Полтавській області немає такого величезного запиту на надзвичайно радикальні заходи, такі як повністю звільнити всіх суддів і набрати нових. Якщо в Західній Україні ця ідея підтримується 42%, то на Полтавщині – 30%. Це досить велика різниця/

Плюс 28% полтавців пропонують набрати суддів за конкурсом, а потім звільнити тих, які його не пройшли, а 21% виступає за проведення переатестації суддів. Загалом же, відзначає Роман Куйбіда, 53% жителів Полтавщини вважають судову реформу одним із нагальних завдань. Ще 30% рахують зміни потрібними, хоч і не найбільш актуальними. Нині ж в Україні – один з найнижчих у світі рівень довіри до судів – лише 5%, резюмують експерти.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію