Вчителі, лікарі, льотчики, артисти відтепер йтимуть на пенсію за вислугою років після досягнення певного віку

Вчителі, лікарі, льотчики, артисти відтепер йтимуть на пенсію за вислугою років після досягнення певного віку. Планується поетапне встановлення пенсійного віку в залежності від дати народження. Крім цього, зміни торкнуться визначення заробітку для обчислення пенсій. Про ці та інші нововведення – дивіться у наступному сюжеті.

Від початку року у пенсійному законодавстві відбулися певні зміни. З-поміж іншого, вони стосуються визначення заробітку для обчислення пенсій. До 1 січня 2016 року для її обчислення враховувалася зарплатня за будь-які 60 місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв. Відтепер, кажуть фахівці, інша процедура.

/Ірина Товстоножко, начальник Управління пенсійного забезпечення ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Із січня цього року діє вже в повному об'ємі стаття 40, яка нам говорить, що пенсію нині буде призначатися лише з заробітку за даними в системі персоніфікованого обліку, починаючи з липня 2000 року, тобто збирати якісь паперові довідки за роботу в радянські часи до липня 2000 року не потрібно/

Але тим, у кого страховий стаж з 1 липня 2000-го менший за 5 років, мають подавати довідку за 60 місяців роботи до цієї дати. Торкнулися зміни і визначення пенсії за вислугою років. Відповідно до чинного законодавства, пенсії працівникам льотного і льотно-випробного складу, галузі освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, артистам призначатимуться не лише за наявності вислуги років на цих посадах, а після досягнення певного віку. В залежності від дати народження, льотчики мають право йти на заслужений відпочинок з 45 до 50 років, решта названих категорій – з 50 до 55.

/Ірина Товстоножко, начальник Управління пенсійного забезпечення ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Хотілося б наголосити: ті особи, які станом на 1 квітня минулого року мали спеціального страхового стажу 25 років, і мали стаж на 1 січня 2016 року 25 років і 6 місяців, вони матимуть право на пенсію за вислугою років у будь-який момент, незалежно від віку/

Крім цього, з 1 січня 2016 року виплату пенсій відновлено працюючим ветеранам військової служби в повному обсязі на підставі їх заяв та відповідних посвідчень, які необхідно подати до районного управління Пенсійного фонду України за місцем проживання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію