У правоохоронних органах мінімізували можливі прояви корупції

У правоохоронних органах мінімізували можливі прояви корупції. Нове законодавство, що набрало чинності з 7 листопада минулого року, запевняє Юрій Сулаєв, не дозволяє поліцейським проводити операції з грошима. Тепер правоохоронці об'єднуються з громадськістю, аби подолати корупцію в області разом.

З 7 листопада міліцію перейменували в поліцію. Правоохоронці зазначають: реформування відбувається досі, і змінилася не тільки назва. Відтепер у поліцейських нова структура, нова філософія і нові функції. З такими людьми, говорять в Антикорупційному русі Валентина Наливайченка, та разом з громадою і необхідно боротися з проявами корупції. Однак останні, кажуть активісти, не зовсім розуміються у цьому понятті та звертаються до організації з будь-якими порушеннями.

/Євген Ніколаєнко, керівник обласного осередку ГО «Антикорупційний рух Валентина Наливайченка»

Ми займаємося, наша організація займається конкретно розкраданням державних коштів, чиновниками, які не виконують свої обов'язки досконало. Оцим ми займаємося. Ми не займаємося особистими речами/

Зараз громадська організація і поліція лише налагоджують зв'язок для подальших спільних дій. Та вже декілька корупційних проваджень відкрито за зверненнями активістів. Що ж до проявів цього негативного явища у правоохоронних органах, то запевняють, їх виникнення мінімізували новим законом.

/Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській обл.
Прийняті безпрецидентні заходи для того, щоб усі послуги, які оплачуються – вони виведені за межі Національної поліції. Щоб не було навіть спокуси ні в кого – жодної довідки, жодної операції за гроші поліція проводити не буде/

Тому маніпулювати у цьому сенсі вже немає можливості. Однак, говорить Юрій Сулаєв, всі ми люди. І якщо поліцейський таки піддасться спокусі легких грошей – про нього має повідомити свідома громадськість.

/Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікації ГУ НП в Полтавській обл.
Люди все частіше надають інформацію, перестають боятися, перестають мовчати. Звичайно, це не великий відсоток на сьогоднішній день. Хотілось би більше. Але зрушення є/

А аби викорінити корупцію – ми маємо змінити ментальність. І це завдання не лише для поліції, а для суспільства вцілому: люди повинні перестати не тільки брати, а й давати хабарі.

Блія Козіна

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію