З даху будинку по вулиці Зигіна людям на голову загрожує впасти 10-метрова бурулька

Дві години комунальники знімають бурульки з однієї п'ятиповерхівки. Найбільш небезпечних будинків по місту – більше 110. За два дні роботи працівники ЖЕО-2 змогли врятувати від крижаного полону десяток багатоповерхівок. Бачачи, що комунальники не справляються, місцеві активісти вирішили їм допомогти. Як – дивіться далі.

Температура підвищилася. Небезпека зростає. Чатує вона на полтавців з дахів будинків. Бурульки нависають з більшості споруд. Ось вони прямо над входом до під'їзду. Вже активно розстають та капають. Цей будинок розташований по вулиці Зигіна. Тут таких більшість. А цей взагалі – рекордсмен. На ньому вистить бурулька вистою в триповерховий будинок. Таких небезпечних об'єктів комунальники визначили більше 110 штук. У середу таки почали зчищати бурульки та сніг з дахів. Працює 3-4 бригади. Люди до роботи комунальників ставляться по-різному. Дехто критикує, дехто просто ігнорує ситуацію.

/Бліци

- Звичайно, ЖЕКу. Це ЖЕКівські будинки. Так як там зараз нестача людей, ніхто цим займатися не буде. Тоді вже треба гарно огороджувати. Козирьки робити. Це ж не козирьки.

- Чому нічого не робите? Можна ж просто позчищати?
- Це ви кажете мені? Я тут не живу.

- Нормально.
- Тобто, так має бути?
- Ну да ... (Сміється)

- Немає машин, куди вони подівалися. Дороги пообкручували. Обходьте кругом, бо бурульки падають, а знімати, ніхто не знімає/

Комунальники переконують: хоч повільно, але знімають. Проблема в тому, що вони не скрізь можуть під'їхати до будинків. В таких випадках комунальники просто огороджують небезпечні ділянки. Дивлячись, що міські служби не справляються зі своєю роботою, місцеві активісти вирішили хоча б попередити полтавців про небезпеку. Протягом двох днів хлопці з цивільного корпусу «АЗОВ» Полтава шукають сумнівні ділянки та позначають їх червоними стрічками.

/Олексій Комаров, начальник штабу Цивільного корпусу «АЗОВ» Полтава
Зараз самі бачите: все розстає. Комунальник або не встигають, або, як сказав Верига, у них немає можливості справитися з цим. Тому ми намагаємося допомогти, чим можемо, та закликаємо всіх громадян зайнятися облашуванням своєї зони комфорту/

Це стосується не лише житлових будинків, а й приміщень різноманітних установ та організацій, наголошує начальник Інспекції по контролю за благоустроєм міста Руслан Редько. Якщо найближчим часом бурульки не знімуть, на підприємців накладатимуть штрафи.

/Руслан Редько, начальник інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста
Передбачена адміністративна відповідальність до керівників підприємств, установ, кому належить дана будівля, та накладення штрафу у розмірі від 800 до 1700 гривень/

Необхідну техніку можна орендувати чи-то в комунальників, чи-то в рятувальників. Наразі ж міські служби, зазначає заступник начальника ЖЕО-2 Михайло Лукін, основну увагу приділяють небезпечним житловим об'єктам.

/Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО-2
Почистили небагато. Десяток, можливо, максимум почистили, тому що, рахуйте, вчора чистили Калініна, 26. Це півдня працювали. Сьогодні Калініна, 14. Теж півдня, розумієте? На жаль, дуже повільно ведеться. Найбільш небезпечні ділянки ми намагаємося ліквідувати все/

Працюватимуть, запевняє, доки повністю не врятують Полтаву від крижаного полону.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію