У 2016 році на українців очікують два масових перерахунки пенсій

У 2016 році на українців очікують два масових перерахунки пенсій. Зокрема виплати збільшаться у травні та грудні. А от з 1 січня вже зменшився єдиний соціальний внесок на 22%. Потрібна новація, запевняють у Пенсійному фонді, має позначитися на ситуації з легалізацією зарплати і провести детінізацію економіки. Про інші нововведення у цій сфері – Крістіна Брігіда – далі.

Одне з ключових завдань, яке стояло перед фахівцями Пенсійного фонду у 2015-ому, а саме – своєчасне фінансування усіх виплат, успішно виконано, звітують фахівці останнього. На прес-конференції вони розпочинають із підсумків за минулий рік та переходять до планів на поточний. Зокрема 2016-го у своїй роботі мають кілька нововведень. Перше стосується зменшення на 22% єдиного соціального внеску.

/Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Зменшення цієї ставки покликане перш за все легалізувати зарплату, робочі місця, які знаходяться в тіні, для того, щоб роботодавці звернули увагу на соціальні гарантії наших працівників, і держава пішла їм назустріч, зменшивши податковий тягар/

Крім цього, зміни торкнулися й самих внесків до Пенсійного фонду.

/Володимир Носенко, перший заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області
Відбулася також ліквідація повністю збору зі сплати пенсійних платежів і безпосередньо з самих працівників. Починаючи з 1 січня, з їхньої зарплати не буде відраховуватися 1% за спеціальною шкалою – від 1 до 6% у Пенсійний фонд та інші соціальні фонди/

Ці внески сплачуватиме виключно роботодавець. Проте, заспокоюють у Пенсійному фонді, дані новації жодним чином не вплинуть на розмір пенсій у бік зменшення, зорема тих осіб, які збираються йти на заслужений відпочинок цьогоріч. Ставка єдиного внеску, хоч би якою вона не була, безпосередньо не впливає на пенсію, говорить Володимир Носенко. Головне – щоб внесок був сплачений роботодавцем у повному обсязі. Що ж до перерахунків пенсій, у 2016-ому їх буде два. У травні прожитковий мінімум для пенсіонерів підвищиться до 1130 гривень, а з 1 грудня цей пенсійний стандарт зросте ще на 78 і до кінця 2016-го сягне 1208 гривень.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію