Про екологічні проблеми Полтавщини говорили на профільній комісії обласної ради

Про екологічні проблеми Полтавщини говорили на профільній комісії обласної ради. Мешканці селища Білики, що у Кобеляцькому районі, приїхали до Полтави, щоб взяти участь у засіданні. Вже кілька років люди дихають забрудненим повітрям і п'ють технічну воду, усі екологічні негаразди пов'язують із роботою свинокомплексу «Сільські традиції». 

У 2011 році у Біликах Кобеляцького району ввели в експлуатацію свинокомплекс на 54 тисячі свиней, при цьому, запевняють місцеві, на екологічні заходи не витратили жодної копійки.

/Олександр Бажан, громадський активіст смт.Білики
Від 172 мільйонів грн. вартості реконструкції у 2011 році потрібно було вкласти в екологію 55 млн.грн, не вкладено жодної грн./

У 2014-му на другорядні екологічні заходи таки спрямували 5 мільйонів, але на ситуацію вцілому це не вплинуло. Біличани, як і раніше, страждають від викидів каналізаційного газу високої концентрації. Він наповнює труби, коли не викачують гній, а коли це відбувається, потрапляє в атмосферу. Системи збору та утилізації газу на підприємстві досі немає. Мешканці Біликів просять створити спеціальну комісію для вивчення ситуації, хочуть, щоб до її складу увійшли не тільки чиновники, а й експерти. Про те, як вирішують екологічні проблеми на Полтавщині, звітував керівник профільного департаменту Ігор Піддубний. Торік, говорить, на природоохоронні заходи спрямували 36 мільйонів грн., майже 70% цих коштів використали.

/Ігор Піддубний, директор Департаменту з питань нафтогазового комплексу, промисловості, екології та природніх ресурсів
На покращення екологічного стану річок було передбачено 14 заходів, 15-ть – на створення нових лісових насаджень, на очисні споруди і водовідведення – 20-ть, в тому числі, на очисні споруди протитуберкульозного диспансеру, ще 8 заходів – на поводження з твердими побутовими відходами/

Одна із екологічних проблем, яка потребує негайного вирішення, пов'язана з торфяниками. На їх гасіння у Хорольському, Лохвицькому та Лубенському районах в області витрачають чималі кошти.

Стрічка новин