З миру по нитці – полтавські пенсіонерки перетворюють старі светри на шкарпетки бійцям

Жінок, про яких ми зняли наступний сюжет, називають героїнями в тилу. Прості пенсіонерки, шкарпетки та рукавиці від них гріють наших військових у холодних бліндажах. За серіал вони не сідають без вовни та спиць. Одна з них – невістка полковника, який служив у спецназі по охороні Кремля. Олена Ляшенко – далі.

Знав би покійний свекор, що діється в Україні, перевернувся б у гробу, – каже Лідія Олександрівна Костюченко. Батьки її чоловіка – герої Другої світової. Свекруха Олена дійшла до Берліну, рятуючи поранених в бою. А свекор, полковник Сергій Костюченко, служив у полку спеціального призначення по охороні Кремля, і навіть написав про це книгу.

/Лідія Костюченко, волонтерка
«Нотатки Кремлівського солдата». У Велику Вітчизняну він захищав Кремль/

Ці сусідки-пенсіонерки не займаються пересудами під під'їздом і не сідають за серіал без роботи. Одна буквально не випускає з рук спиці, інша – розпускає старий одяг на нитки. У такому тандемі вони працюють давно, відколи дізналися, що їх улюблена стоматолог – волонтер. Через неї передають бійцям шкарпетки. Нав'язали їх цілий мішок. Пані Лідія –росіянка за походженням. Тема політики у розмовах із східними родичами, каже, – табу.

/Лідія Костюченко, волонтерка
Я тут прожила 32 роки, це моя країна, тут усі мої друзі, тут наших сусідів діти на війні. Ні, ми не можемо залишитися в стороні, ні/

Ольга Олександрівна не в'язала років із 20. Діти виросли, і віддають перевагу купленому. Коли знадобилася її поміч, пригадала забуті навики. Усі, що були вдома нитки, вив'язала, які не носяться вовняні речі – розпустила.

/Нитки беремо в магазинах Секонд Хенд, перемо светри отакі, добре перемо його/

Отримавши пенсію, вона обов'язково виділяє дещо на торбу речей. За місяць-півтора у парі із подружкою перетворюють їх на шкарпетки.

/Ольга Полієнко, волонтерка
Навіть одну пару ти зв'яжеш, і це поміч велика. Уже хлопці, коли ось почне розставати, вони будуть по три-чотири рази на день перевдягатися, вони ж надворі/

А ще незабаром на передову поїдуть рукавиці. Їх пані Ольга перешила із цупкого одягу.

/Ольга Полієнко, волонтерка
Зараз у мене сусідка віддала 2 пальто, пальтова тканина, є ї джинси, з пальтової сюди нашиємо, джинси сюди. Могли б воювать – узяли б зброю і пішли воювать. Але вже вік не той/

Стрічка новин