5-ий місяць поспіль в області діє Центр допомоги учасникам АТО

5-ий місяць поспіль в області діє Центр допомоги учасникам АТО. За цей час дорадчо-консультативна організація змогла вирішити чимало проблем тих, хто повернувся зі Сходу України. Детальніше про них та те, чим займаються зараз, дивіться у наступному сюжеті.

На виконання розпорядження Президента у вересні минулого року на Полтавщині було створено дорадчо-консультативну структуру – Центр допомоги учасникам АТО.

/Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам АТО Полтавської області
Почали працювати з кінця жовтня. Але так, як виникало ряд проблемних питань, весь тягар дзвінків, весь тягар звернень учасників АТО відбувався тільки у телефонному режимі. І ми були, чесно, як сліпі кошенята – не знали, за що братися, куди бігти, що робити/

З листопада почали відкривати аналогічні організації і в районах області. Налагоджували ефективне функціонування, говорять, по ходу. Врешті, прийшли до певного алгоритму.

/Олександр Алієв, гол. спеціаліст Державної служби у справах ветеранів війни в Полтавській обл.
Якщо складні ситуації, де треба в ручному режимі розбиратися – працюємо по кожному бійцю окремо. Якщо є системна проблема, яку можна вирішити в області, – ми працюємо з Департаментами/

Якщо ж вирішується все на рівні керівництва країни – направляють звернення у відповідні інстанції. Однією з перших проблем після відкриття Центру стали документи демобілізованих ще у 2014 році. Вони були далеко не в порядку. Однак, її вдалося вирішити: Міноборони провело роботу з кадровиками у частинах, і атовці почали повертатися додому уже зі статусом учасника бойових дій. Виділяла держава у минулому році і кошти на професійну адаптацію учасників АТО. Однак, їх не вдалося освоїти.

/Олександр Алієв, гол. спеціаліст Державної служби у справах ветеранів війни в Полтавській обл.
Департамент праці і соцзахисту – не змогли вони розібратися, як правильно ці кошти використать. І я чесно скажу, що більшу частину коштів довелося просто повернути у бюджет/

У 2016 кошти теж виділятимуться. У Центрі мають надію, що цього разу їх використають. Зараз же беруть участь у розробці програми з компенсації 50-відсоткової вартості житла.

/Валерій Довженко, керівник Центру допомоги учасникам АТО Полтавської області
25 % бере на себе обласний бюджет, а 25 повинен взяти на себе міський бюджет. І деякі міста цей пункт або ігнорують, або роблять вигляд, що його просто немає/

Загалом, за час існування Центру допомогли 150 учасникам АТО. Цифра, говорить Валерій Довженко, маленька, адже багато питань вирішувалося у телефонному режимі. Проанкетували ж понад 3300 чоловік.

Стрічка новин