На Полтавщині від грипу вже померла одна людина

У багатьох містах і районах області показники захворюваності на гострі респіраторні інфекції перевищили епідпоріг. За тиждень захворіло більше 16,5 тисяч полтавців. Окрім ГРВІ, наших земляків вражає грип, вже є один летальний випадок. Про це сьогодні йшлося на засіданні комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення. 

Якщо минулого тижня високий рівень захворюваності на ГРВІ був лише у Карлівському, Лохвицькому, Глобинському районах, а також у Комсомольську та Кременчуці, то нині хворіють майже на всій території Полтавщини. Упродовж тижня госпіталізували більше 850 хворих, через грип і ГРВІ припинили навчання у школах Кременчука, Комсомольська та Миргорода. В області є один випадок смерті, коли 100% можна говорити про грип, адже дані підтверджені лабораторно. Загалом, 13 пацієнтів із хронічними захворюваннями померли внаслідок ускладнень, в першу чергу мова йде про пневмонію.

/Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Ми можемо говорити про те, що за медичною допомогою звернулося більше 16 тисяч осіб, переважає захворюваність дорослого населення у віковій групі 30-64 роки/

У Карлівському, Глобинському, Гребінківському, Лохвицькому районах, а також у Кременчуці вже розгорнули 180 додаткових ліжок. Говорили на засіданні і про соціальні проблеми, одна з яких – забезпечення пільгового проїзду учасникам АТО. Якщо мова йде про відстань до 50 км. – це зона відповідальності районних рад, і вони мають подбати про фінансування, говорить заступник голови обласної адміністрації Олег Пругло. Забезпечення проїзду на більшу відстань – питання більш глобальне. Для цього запустять спеціальний проект. Завдання пільговика – придбати квиток, гроші за нього, запевняє Пругло, відшкодують. Кошти на це передбачать в обласному бюджеті.

/Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА
Він може звітуватись за одну поїздку, а може – за місяць, за пів року чи навіть наприкінці року, просто зібрати всі квитки і привезти, якщо йому незручно добиратись, або є проблеми/

Ще один варіант вирішення проблеми – введення в обіг талонів, за якими їздитимуть пільговики. За рік одна людина зможе скористатися максимум 50 поїздками, при цьому 10-ть – це міжобласні маршрути і 40-к – міжміські.

Стрічка новин