Пенсіонерів катують та засовують до рота кляп, аби заволодіти кількома сотнями гривень

Аби заволодіти кількома сотнями гривень, в кращому випадку – кількома тисячами, пенсіонерів катують, зв'язують та засовують до рота кляп, щоб ті віддали свої заощадження. Переважно подібні злочини скоюють наркомани, яким не вистачає на дозу. Про ці деталі знущань розповів начальник поліції Полтавщини. Олег Бех закликав людей похилого віку бути пильними та не спілкуватися з підозрілими особами.

Жорстокість, цинізм, застосування сили, зброї та нанесення тілесних ушкоджень. Ці риси характерні для злочинців, які хочуть заволодіти чиїмсь майном. Поліція б'є на сполох, оскільки останнім часом збільшилася кількість нападів на людей похилого віку. Головний поліцейський області Олег Бех розповідає: причина подібних злочинів – довірливість пенсіонерів. Вони без підозри впускають до помешкання незнайомців.

/Олег Бех, начальник ГУ НП у Полтавській області
Ці люди просили попити води, ці невідомі люди просили пустити в дім, щоб відігрітися, бо в них зламалася машина. Крім того, обрізали кабелі, щоб не показував телевізор чи телефон/

Після того, як проникли до будинку, злочинці починали знущатися з пенсіонерів у різноманітний спосіб.

/Олег Бех, начальник ГУ НП у Полтавській області
Досить серйозно били пенсіонерів, далі – зв'язували хомутами чи клейкою стрічкою руки, вдягали кляпи в рот/

І далі за допомогою тортур змушували стареньких віддавати майно. Здебільшого злочинцям діставалося декілька сот гривень, рідше – тисяч. Полювали і за ювелірними прикрасами. Наживу витрачали на наркотики чи алкоголь. Аби зменшити кількість подібних злочинів, відзначає Олег Бех, необхідно скоординувати роботу територіальних підрозділів поліції та місцевої влади. В районах планується впровадження системи «Будинок шерифа». Тобто дільничий інспектор безпосередньо на території населеного пункту має жити та працювати. Плюс розглядається питання встановлення тривожних кнопок у місцях найбільшого скупчення людей в тому чи іншому селі. Це дозволить зекономити час на затримання злочинця, резюмує Олег Бех.

Стрічка новин