Професійно-технічна освіта може залишитися без фінансування

Професійно-технічна освіта може залишитися без фінансування. У зв'язку із прийняттям Закону «Про державний бюджет на 2016 рік», відповідно до статті 27-ї, видатки на підготовку робітничих кадрів у ПТУ відтепер мають відшукувати у місцевих бюджетах. Вже зараз у ПТУ області є проблеми із харчуванням учнів, виплатою стипендій та заробітних плат. Більше про проблему знає Марина Молька.

На порядку денному засідання комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури – питання фінансування ПТУ у зв'язку зі зміною бюджетного законодавства. Згідно з ними, держава більше не виділятиме кошти на підготовку робітничих кадрів у профтехучилищах, відтепер – це головний біль місцевих органів влади.

/Галина Власюк, в.о. директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА
Основний тягар ліг на міста обласного підпорядкування, адже із 37 ПТУ 21 – у містах обласного підпорядкування. У Полтаві – 10, у Кременчуці – 6, у Комсомольську – 2, у Миргороді, Лубнах, Гадячі – по одному/

У 1-му кварталі, запевняють чиновники профільного департаменту, полтавські ПТУ не матимуть проблем із фінансуванням: кошти вже надійшли з міського бюджету. Що буде далі – не відомо.

/Сергій Соломаха, Миргородський міський голова
Професійно-технічні заклади надають і середню освіту. Є державна субвенція на середню освіту, якщо говорити про школи, з розрахунку на кожного учня. Чому тоді до професійно-технічної освіти інший підхід?/

На прикладі Миргорода Сергій Соломаха розповів, що 50% фахівців, яких потребує ринок праці, – випускники ПТУ. Лише у Миргороді, говорить, на одне профтехучилище з міського бюджету потрібно спрямувати 8 млн.грн, величезні гроші для міста. У Полтаві ж – 10 ПТУ.

/Наталія Дорохова, начальник управління освіти Полтавського МВК
Це абсолютно не правильно з економічної точки зору: чому податки полтавців повинні йти не на розбудову Полтави, а на утримання ПТУ? Ми, педагоги, за те, щоб діти навчалися у ПТУ, нам робітничі професії потрібні/

Потрібні, але перекласти усе на плечі місцевих органів влади – не вихід, переконані освітяни. Вихід є: залишити все, як було раніше, або фінансувати ПТУ з обласного бюджету.

/Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА
Ми внесли пропозиції, подали їх до Міністерства фінансів, щоб все-таки повернути фінансування системи професійно-технічних училищ з обласного бюджету, все-таки це державне замовлення, хай воно фінансується з регіонального рівня, а яким чином – це, в принципі, не суттєво/

Доки у кабінетах чиновників обговорюють проблему, в ПТУ області учні вже відчувають на собі проблеми з харчуванням та виплатою стипендії.

Стрічка новин