Про сніг, дороги та некомпетентних керівників говорили депутати у міській раді

Не лише про сміття, а й про сніг, дороги та некомпетентних керівників говорили сьогодні депутати у міській раді. Тут відбулося засідання тимчасової депутатської комісії з питань аналізу, планування та організації заходів з благоустрою. Підбили підсумки того, що було зроблено спільними зусиллями народних обранців, громадськості та підприємців за останні 4 дні.

Дивлячись, що комунальники не можуть самостійно почистити місто від снігу, в кінці минулого тижня представники «Свободи» запропонували утворити тимчасову депутатську комісію з питань аналізу, планування та організації заходів з благоустрою. Її очилив Вадим Ямщиков. Перше, що зробили, – проаналізували роботу комунального підприємства «МШЕД», яке забезпечує прибирання доріг.

/Вадим Ямщиков, голова тимчасової деп.комісії з питань аналізу, планування та організації заходів з благоустрою на 2016 р.
Ми проаналізували техніку, яка була задіяна в нашому місті. Це два грейдера і декілька щіток, які чистили місто/

Відтак за допомогою звернулися до приватних підприємців. Ті не відмовили і надали необхідну техніку. Наразі в Полтаві працює близько 40 одиниць. Аби не втрачати часу на обід, водіїв комунальної техніки сухпайками забезпечили теж приватні підприємці. Плюс до розчищення вулиць активно долучилися представники громадських формувань «Полтавська Січ» та «UPC Patrol Poltava». Працюють здебільшого вночі, аби не заважати іншим водіям. Та не завжди, говорять активісти, їх дії підтримували полтавці.

/Олександр Ковтун, представник ГФ «UPC Patrol Poltava»
За ці дні, коли ми допомагали перекривати рух, ставали знаки з об'їздом, перенаправляли людей їхати туди, бо тут зайнято, то нас обругували. Я не перебільшую: матюччям крили/

Аби знати, кому допомогти, створили кол-центр та штаб при заступникові міського голови, де й аналізували дзвінки від полтавців.

/Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради
В комісії повноважень 0. Комісія дає рекомендаційний характер, але енергія і активність роботи дозволила так все організувати, що за 4 дні ми змогли подолати причини цієї стихії. Залишилося подолати лише її наслідки/

Міський голова Олександр Мамай зізнається: не сподівався, що депутати займуть таку активну позицію. Думав, все буде, як завжди – лише на словах. Але довелося і самому попрацювати.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Ви своїм ентузіазмом, своїм хистом, своїм бажанням до роботи закрутили й мене. Вадим Ямщиков телефонував мені по 3, 5, 8 разів на день і спонукав мене теж до роботи, хоча я вже і не в тому віці/

Наразі депутати беруть тайм-аут, аби передихнути. Але ненадовго. Вже незабаром обіцяють взятися за детальний аналіз: що призвело до такої ситуації. Найбільше питань виникає до керівників «МШЕДу» та КАТП-1628.

Стрічка новин