Більше ста атовців блокували в'їзд і виїзд транспорту на автовокзалі

Їм увірвався терпець: у суботу більше сотні учасників АТО блокували рух транспорту на Полтавському автовокзалі та перекривали трасу Київ-Харків в районі Полтави. Так мітингувальники протестували проти відміни пільг на проїзд в громадському транспорті. Нагадаємо: на початку року набрали чинності закони, згідно з якими рішення – виділяти кошти на пільговий проїзд, чи ні, мають приймати місцеві органи влади. Поки що на Полтавщині атовцям не продають квитків на пільгових умовах та висаджують з автобусів. Про акцію протесту і її наслідки – дивіться у сюжеті. 

За словами учасників АТО, їм щодня відмовляють у пільговому проїзді, зокрема, на Полтавському автовокзалі. Сюди і прийшли, щоб заявити про свої права, які, запевняють, в області ігнорують. У якості протесту атовців перекрили в'їзд і виїзд автобусів.

/Володимир, інвалід війни
У касі сказали: перевізник категорично відмовляється возити пільгові категорії, ми білета вам не дамо, ідіть скаржтесь, кому хочете/

На автовокзалі у пастці опинилося кілька автобусів, перевізники спробували знайти спільну мову з мітингувальниками, але даремно.

/(Лайф)
Немає різниці: ремонт, чи не ремонт, тут усі стоять. Ось на Варшаву стоїть автобус, стоїть, і ви стійте/

Перевізники запевняють: незважаючи на те, що офіційно пільг для атовців на автовокзалах області немає, завжди підвозять бійців, на свій страх і ризик.

/Микола, перевізник
- Без розмов вожу атовців!
- А скільки місць?
- Та буде 3 чи 5, вожу без розмов, ці люди заслужили/

Ветерани АТО зізнаються: чи не єдине місто, де їхніх побратимів перевозять безкоштовно, – Дніпропетровськ. Підтвердив це і місцевий перевізник, який теж став заручником обставин.

/В'ячеслав, перевізник
Вчора особисто із Ромнів віз трьох хлопців з АТО. Можу навіть відомість показати, там все написано/

За кілька днів до того, як полтавським атовцям увірвався терпець, вони намагалися вирішити проблему за столом переговорів в обласній державній адміністрації.

/Олександр Русін, учасник АТО
Було гарантовано, що всі перевізники отримають гарантійні листи від ОДА, але всі ці речі залишилися порожніми словами/

/Петро Ворона, учасник АТО
Зустрічалися з представниками ОДА, з керівниками області. Їх попередили про акцію, що вона почнеться о 10-й годині, але ніхто не прийшов сказати хлопцям, що було зроблено, щоб забезпечити проїзд/

«Блокування руху транспорту через відсутність пільг на проїзд у громадському транспорті – це лише квіточки», – говорять обурені захисники. Насправді, запевняють, їх непокоять більш глобальні проблеми в країні.

/Олександр, учасник АТО
Я до людей звертаюся: якщо буде продовжуватись такий безлад, ми не будемо стояти в АТО за бізнес Порошенка та інших олігархів/

/Володимир, інвалід війни
Нічого не зміниться, доки не буде адекватних покарань. Наприклад, застукали чиновника на хабарі, його не переставляти потрібно з області в область, а суворо карати/

Не дочекавшись реакції з боку влади, атовці перекрили трасу Київ-Харків. Надвечір представник влади, а саме – заступник голови обласної державної адміністрації Олег Пругло таки зустрівся з протестувальниками, але учасники АТО обіцянкам чиновників вже не вірять. Кажуть, якщо законні пільги не повернуть, мітингуватимуть знову.

Стрічка новин