Мінімум до середини лютого Полтава буде без бюджету

Міський голова оголосив черговий тайм-аут у засіданнях другої позачергової сесії. Сьогодні обранці збиралися вже втретє. Мали б обговорювати бюджет. Утім до цього справа так і не дійшла. Не всі депутати змогли вчасно ознайомитися із проектом, тож у них виникло багато запитань, зокрема, щодо міських програм. Розбиратися з усіма ними збираються упродовж наступних трьох тижнів. Про все це по порядку – у репортажі із сесійної зали.

Після затяжного попереднього засідання другої позачергової сесії міські депутати цього дня були лаконічними. Розпочали знову із скандального питання про утворення виконавчого комітету. Минулого разу, здавалося б, досягли згоди стосовно кількісного складу останньго. За 19 осіб проголосували одностайно. На цьому засіданні міський голова, користуючись своїм правом, вносить пропозиції щодо персонального складу виконкому. У списку вже... 16 прізвищ. Їх більшість депутатів не підтримує.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради
Наша фракція вимагає поставити на голосування 11 кандидатів, які були прийняті на погоджувальній раді всіма депутатами, представниками фракцій, і в тому числі були погоджені з міським головою/

Цю пропозицію міський голова на голосування не виносить. У депутатів – запитання: чому у списку кандидатів до членів виконавчого комітету прізвища заступників Олександра Мамая, за звільнення яких вони вже проголосували на попередньому засіданні. Міський голова парирує.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Я, згідно з Законом України про місцеве самоврядування, виконаю свій обов'язок, але хочу сказати, що на цю хвилину рішення не підписане і не зупинене. У мене є 5 днів. Коли я прийму рішення, я всіх повідомлю депутатів і засоби масової інформації/

Тим часом бюджет все ще не розглядається. Депутати кажуть: його проект вони отримали в середу, проте до нього є багато зауважень та запитань.

/Олександр Шамота, депутат Полтавської міської ради
Нульова ставка відрхувань від прибутку комунальних підприємств знову складає нуль, знову ми роздуваємо «Турботу», знову не зрозуміло, гроші звідки беруться на реалізацію земельних ділянок і таке інше. Там дуже багато питань. Я думаю, ми весь наступний тиждень повинні провести в комісіях, щоб розглянути цей бюджет, розглянути програми, які є/

Пояснювати ситуацію із неповною інформацією у проекті взявся новообраний голова бюджетної комісії Григорій Сахно.

/Григорій Сахно, голова комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів
Депутати, на сьогоднішній день на проїзд ми не знаємо, ще як, на малозабезпечених, на дітей-сиріт, і тільки в постанові Кабміну, яка вчора опублікована, сказано, яким чином це прийняти, тільки вчора/

Єдине, у чому зійшлися депутатський корпус та міський голова, – бюджет не можна приймати поспіхом. Тому після короткої наради голів фракцій та мера виходять із пропозицією: протягом наступних трьох тижнів обговорити усі частини бюджету, а вже 16 лютого продовжити роботу у сесійній залі.

P.S. Тим часом наприкінці робочого дня на сайті Полтавської міської ради з'явилося розпорядження міського голови про зупинення рішення позачергової другої сесії стосовно звільнення заступників. У тексті йдеться про те, що (цитата) «це рішення не відповідає чинному законодавству, оскільки звільнення заступників міського голови було проведено без сформування нового складу виконавчого комітету Полтавської міської ради та затвердження заступників міського голови, чим порушено принцип безперервності влади». Своїм розпорядженням міський голова зупинив і рішення про розпуск виконавчого комітету. 

Стрічка новин