Перший заступник голови облради Є.Холод закликав не вірити обіцянкам Яценюка

Керівництво області не знає, де брати кошти на перевезення пільговиків, навчання дітей у ПТУ та розчищення доріг від снігу. Перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод закликав полтавців не вірити обіцянкам Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Насправді, говорить, ситуація в країні і, зокрема, на Полтавщині складна. Децентралізація не діє, грошей катастрофічно не вистачає, а від діяльності підприємств нафто-газового комплексу, які виснажують наші надра, область не отримує жодної копійки. Подробиці – у сюжеті Марини Мольки. 

24 грудня на сесії обласної ради затвердили бюджет на 2016 рік, мова йде про 4 мільярда 517 мільйонів грн. На сесії, яка відбудеться 29 січня, до головного документу внесуть зміни. Розмір бюджету зросте майже на 760 млн. Про це на прес-конференції розповів перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод. За словами чиновника, з фінансами в області великі проблеми. До обласної казни не надійшло 200 мільйонів держсубвенції на підготовку робітничих кадрів, не потрапили ці кошти і до місцевих бюджетів, через що нині ПТУ – під загрозою зникнення. Немає коштів і на перевезення пільговиків, а від діяльності підприємств нафто-газового комплексу області – жодної користі, всі гроші йдуть на Київ. Добре, говорить, якби хоч 5% рентних платежів залишалося на Полтавщині.

/Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської ОР
Бюджет області отримає 270 млн.грн., із них до обласного бюджету надійде 80 млн., до районного бюджету – 80%, і на село – 107 млн. Якщо будуть ці кошти, то хоч якийсь буде ресурс/

Підприємства видобувають наш газ, але не сплачують коштів, говорить Холод. На Полтавщині працює 11 таких компаній, державі вони заборгували 966 млн.грн. Обласна рада вирішила призупинити розгляд питань, які стосуються надання їм дозволів на видобуток. Але згодом, наголосив чиновник, навіть цього важеля впливу їх позбавлять: зелене світло підприємства отримуватимуть за мовчазною згодою. Розмови про те, що у нас все добре, Холод називає байками.

/Євгеній Холод, перший заступник голови Полтавської ОР
Не вірте байкам, які розказує Прем'єр-міністр/

Тему продовжили на засіданні комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. Депутати створили робочу групу, яка моніторитиме, як виконуються соціальні угоди та дотримуються екологічні норми. Щоправда, у багатьох виникло запитання: на яких підставах компанії повинні давати кошти на розвиток територій? Усі зійшлися на думці: потрібно зобов'язати боржників – ПАТ «Укрнафта» та товариство «Цефей» сплачувати ренту за видобування нафти і газу з полтавських родовищ. Представників компаній-боржників викликають на розмову до Полтави.

/Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
Це повинна бути центральна компанія, що знаходиться в Києві, вони сказали, що будуть у вівторок чи четвер, коли їм буде зручно/

Борги «Цефея» перевищили 170 мільйонів грн., в «Укрнафти» вони ще більші – 400 мільйонів.

/Костянтин Батеко, начальник управління з питань нафтогазового комплексу та промисловості Полтавської ОДА
У вересні минулого року ОДА звернулася до ОР з приводу заборгованості – 400 млн., та з приводу того, що потрібно застосувати певні дії до «Укрнафти», призупинити дозволи. Реакція ОР була така: «Взяти до відома»/

Лише контролюючі, перш за все – фіскальні органи – можуть навести порядок, наголошувалося на засіданні. Інакше, борги тільки зростатимуть.

Стрічка новин