У Краєзнавчому музеї відкрилася виставка світлин «На лінії вогню»

Не повторювати помилок історії вчить фотовиставка Віктора Лебедєва, що відкрилася цього дня у Краєзнавчому музеї. Атовець, який 10 місяців перебуває на Сході України, крізь об'єктив фотоапарату намагався показати життя 16-го окремого мотопіхотного батальйону на лінії вогню. Що з цього вийшло – дивіться у наступному сюжеті.

«На лінії вогню» – виставка світлин учасника АТО Віктора Лебедєва. Перед відкриттям експозиції автор запевняє журналістів: він не є фотохудожником та професіоналом цієї справи. Утім. за останні 10 місяців частенько брав до рук фотоапарат.

/Віктор Лебедєв, автор фотовиставки
Звичайний фотоапарат, звичайні фотографії бійців своєї роти, бійців інших рот, щоб була якась хроніка подій, як у нас кажуть – дембельський альбом/

На цих світлинах – будні полтавських військових: бліндажі в снігу, сонячні літні пейзажі, військова техніка та зруйновані будинки. Все, що на власні очі бачив 16-ий окремий мотопіхотний батальйон.

/Олег Громадський, командир 16-го ОмпБ
Кожен день військовослужбовці мого батальйону знаходяться під обстрілами, і кожен день в бою. Дуже, повірте, страшно, коли летять в мирний час кулі над головою. Тут – мир, а там – війна/

Фотографії на цій виставці – лише невелика частина того, що привіз з собою зі Сходу пан Віктор. На передовій, каже, бійці не забувають про свою малу батьківщину. Із Полтавщиною в серці захищають східні кордони нашої країни.

/Віктор Лебедєв, автор фотовиставки
Повинен над частиною завжди висіти державний прапор. Я вам даю голову на відсіч, що у нас висить 2 прапори – Полтави і Полтавської області. Ми їх не збираємося знімати. Не то, щоб ми ставили Полтаву вище за Україну. Просто завжди вранці приємно бачити, що полтавський прапор/

Вирушаючи на Схід, Віктор Лебедєв обіцяє зробити ще не один фоторепортаж про життя своїх побратимів на передовій. А вже за два місяці демобілізований мріє повернутися додому. У мирному житті він – протезист. Тому, каже, збирається і далі допомагати людям з особливими потребами.

Стрічка новин