Полтавці грипують

Полтавці грипують. Найвищий рівень захворюваності – у Комсомольську, Кременчуці, Лохвицькому, Глобинському та Карлівському районах. Виною усьому – той самий грип, що був у 2009 році. Тоді від ускладнень на Полтавщині померла 21 людина. Поки що летальних випадків не зареєстровано, але рівень захворюваності за останній тиждень підвищився. Марина Молька – далі.

За тиждень в області на ГРВІ захворіло 8 516 людей, у порівнянні з попереднім захворюваність зросла майже удвічі. В той же час, кількість хворих на пневмонію збільшилась у 2,5 рази, 406 мешканців Полтавщини госпіталізували. Лабораторні дослідження показали: полтавців вражає вірус А (H1N1), від якого потерпали ще у 2009-му. В першу чергу мова йде про мешканців Полтави, Кременчука, Лохвицького, Козельщинського та Гадяцького районів. Багато хворих і в Глобинському та Карлівському, а також у Комсомольську.

/Лідія Войтенко, головний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА
Якщо говорити про 2009 рік, у нас був зареєстрований 21 летальний випадок, потрібно зробити висновки і попередити ситуацію, яка може виникнути, будемо сподіватися, що вона не повториться/

Через високий рівень захворюваності у лікарняних закладах розгортають додаткові ліжка, проте головне завдання нині – профілактика. Єдиним дієвим засобом захисту залишається імунізація. Робити щеплення, говорять лікарі, ще не пізно. Головне – поберегтися у перші два тижні після вакцинації.

/Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог
У нас тривалий час був період епідемічного благополуччя, з 2011 року жодного разу захворюваність не перевищувала епідпоріг, а зараз треба готуватися до високого рівня захворюваності/

На Полтавщині, говорять медики, вже є тяжкі випадки захворювання. А все тому, що хворі звертаються до лікарів надто пізно. Нині головне – уникати місць масового скупчення людей, частіше мити руки, використовувати спиртові антисептики. Якщо вже захворіли – не заражати інших. У групі ризику, як завжди, – люди похилого віку, вагітні, громадяни з хронічними хворобами. Більш детальну інформацію можна отримати на сайті управління Держсанепідслужби області.

Стрічка новин