Полтавщині нічого показати туристам

У якості відпочинку для більшості українців Крим став недоступним, а на закордонні поїздки у наших земляків просто немає коштів, тож, скоріш за все, обиратимуть вітчизняні курортно-санаторні заклади. На Полтавщині теж готуються до напливу туристів. Щоправда, туристична галузь у нас, як зазначалося на засіданні профільної комісії обласної ради, кульгає. Що не так – дивіться у сюжеті.

На Полтавщині – 76 готелів і 12 санаторно-курортних закладів. Туристична галузь і вся курортна сфера, зазначалося на засіданні профільної комісії обласної ради, – у приватних руках. Якщо санаторій «Миргород» відповідає усім можливим стандартам, то більшість санаторіїв області – ні.

/Олександр Алексюк, голова комісії обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму
Про Велику Багачку я так сказати не можу, я там одного разу відпочивав, вже більше не поїду. Нові Санжари – те ж саме, вони ледве дихають. Тут ще потрібно працювати і працювати, але, перш ніж щось отримати, потрібно ще вкласти туди, об'їхати, подивитись, куди гроші йдуть/

Згідно з обласною програмою розвитку туризму і курортів, на різноманітні туристичні заходи щороку мають спрямовувати 200 тис.грн. Та оскільки програма фінансується за рахунок вільних лишків обласного бюджету, коштів не вистачає. У 2013-му, наприклад, вирішили збільшити суму до 540 тисяч на рік, розповідає заступник начальника управління розвитку інфраструктури та туризму Лариса Оніщук.

/Лариса Оніщук, заступник начальника управління розвитку інфраструктури та туризму Полтавської ОДА
Для порівняння: місто Львів має майже 2 млн. грн. на промоцію. Ужгородці мають кошти, Закарпатська область – 1 млн.грн., Івано-Франківщина теж має більший ресурс для підтримки їхнього туристичного продукту/

У 2014-му, зазначалося на засіданні, в області був спад туристичної активності. Торік музеї Полтави відвідало більше 300 тисяч людей, а якщо враховувати і гостей Сорочинського Ярмарку – 1 млн. Що буде у цьому році – залежить, перш за все, від ситуації в країні.

Стрічка новин