У приміщенні Держархіву відкрилася виставка до Дня Соборності

Полтавщина – активний учасник Української революції 17-21 років минулого століття. Про це сьогодні говорили у державному архіві нашої області. Доводили свої твердження унікальними фотографіями та документами. Виставку презентували до Дня Соборності України.

4 Універсал Української Центральної Ради та Акт злуки УНР та ЗУНР. Ці два документи, прийняті з різницею в рік, проголошували нашу країну «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Озвучували їх на таких багатотисячних мітингах. Їм сьогодні і присвятили виставку в державному архіві. Однак, акценти організатори вирішили розставити на іншому.

/Валентина Гудим, директор Державного архіву Полтавської області
Цього разу ми, коли робили виставку, вирішили змінити концепцію і показати, і більше розповісти про полтавців, які були активними поборниками незалежності, і розповісти, як саме полтавці відносилися до цих подій/

На стендах містяться і карти, що відтворюють військові події тих років, і світлини активних учасників визвольних змагань, документи, які свідчать про репресивну політику більшовиків на території Полтавщини. Та одним з найцінніших для істориків є це фото 1913 року, що відображає, як створювався український клуб. На урочистості тоді завітав Михайло Грушевський.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Державного архіву Полтавської області
Це свідчить про те, що українці не спали. Вони діяли в межах своїх сил, хоча товариства просвіти були заборонені у той час. Інші культурно-просвітницькі товариства національного забарвлення якщо і діяли, то діяли під іншою вивіскою/

На жаль, говорять історики, з 1921 Україна знову була поділена на 2 частини, і знову ми перживали колонізаторський період. Однак, з тих подій можна зробити непоганий урок та не повторювати помилок у ситуаціях, що відбуваються нині.

Стрічка новин