Ганок обласної бібліотеки планують відремонтувати за 1 млн. 400 тисяч грн.

Громадські активісти закликають полтавців подивитися на ганок обласної бібліотеки імені Котляревського, адже на його капітальний ремонт цього року передбачили 1 млн. 400 тисяч грн. «Сходи і прилегла територія не в такому занедбаному стані, щоб витрачати на реконструкцію стільки коштів», – вважають представники «Антикорупційного руху Валентина Наливайченка». Марина Молька – далі.

Представники обласного осередку громадської організації «Антикорупційний рух Валентина Наливайченка» дослідили, як використовуються бюджетні кошти на прикладі обласного управління культури. Мова йде про гроші, передбачені на 2016-й рік, а це – більше 7 млн.грн., саме стільки спрямували на галузь культури. Громадських активістів обурили деякі статті видатків. Наприклад, на ремонт ганку обласної бібліотеки імені Котляревського цього року передбачено 1 млн. 400 тисяч грн.

/Євгеній Мартосенко, заступник голови ГО «Антикорупційний рух В.Наливайченка» в Полтавській області
Ми вважаємо, що, зважаючи на сьогоднішні економічні проблеми, ремонт ганку не є пріоритетним, особливо, якщо мова йде про такі великі гроші/

Планують цього року витратити і 800 тисяч грн. на ремонт господарчого двору театру імені Гоголя. Деякі представники громадськості не розуміють такої необхідності, адже за останні кілька років на реконструкцію приміщення театру вже спрямували понад 1,5 млн.грн. Ще 100 тисяч передбачили у 2016-му на виготовлення проектно-кошторисної документації на утеплення фасаду обласної бібліотеки імені Гончара, хоча, як запевняють активісти антикорупційного руху, для проведення відповідних робіт документація не потрібна. У планах – і придбання дизельно-генераторної установки за 720 тисяч для Краєзнавчого музею. У доцільності такої дороговартісної покупки антикорупціонери теж сумніваються. Зміна влади, констатують, не дала очікуваних результатів.

/Іван Минак, активіст ГО «Антикорупційний рух В.Наливайченка» в Полтавській області
Ті ж самі обличчя, які дозволяють робити собі такі кошториси і подають їх на розгляд депутатів. Не дай Бог, воно буде прийняте, гроші знову підуть по кишенях/

Результати розслідувань представники антикорупційного руху презентували на профільних депутатських комісіях, надали інформацію і головам обласної ради та облдержадміністрації. Сподіваються, що чиновники вже «забігали», заметушилися, аби змінити деякі цифри.

Стрічка новин