Полтавщина – на порозі епідемії грипу

Полтавщина – на порозі епідемії грипу. Щоденно у нашій області – близько 200 госпіталізованих від цієї недуги. Загалом же медики за останній тиждень зафіксували понад 8800 людей, які захворіли на гострі респіраторно-вірусні інфекції.

Кожного року в кінці січня-на початку лютого лікарі очікують підйом захворюваності на ГРВІ та грип. У 2016, кажуть, про епідемію говорити ще зарано. Віруси типу «А» Н1N1 (або ж каліфорнійського грипу) та H3N2, а також типу «Б» вже упродовж останніх 5-6 років відомі нашим медикам.

/Лідія Войтенко, головний позаштатний інфекціоніст ДОЗ
Ці три штами вірусу увійшли у нашу вакцину «Ваксігрип», про яку ми з вами говорили з жовтня, у листопаді. Ми намагалися пояснити, що таке група ризику, вакцинація, і навіщо вона потрібна. Ця вакцина коштувала і зараз коштує 112-118 гривень, дивлячись, в якій аптеці/

Один же день лікування тяжкохворого обійдеться в майже 2000 гривень. Однак щеплених на Полтавщині дуже мало. Тому лікарі побоюються, що епідемія – не за горами, адже щоденно у середньому 200 людей госпіталізують до лікарень. І це при тому, що учні шкіл та студенти ще не повернулися з канікул до своїх навчальних закладів. Медики рекомендують негайно звертатися до професіоналів за допомогою при виявленні перших симптомів грипу.

/Лідія Войтенко, головний позаштатний інфекціоніст ДОЗ
Це температура 40, це сухість і відчуття печії в горлі і легенях, це біль в очних яблуках, головна біль/

Зазвичай полтавці займаються самолікуванням, тому хворі починають отримувати необхідні препарати лише на 7-8 день. Це і призводить до ускладнень, таких як пневмонія.

/Лідія Войтенко, головний позаштатний інфекціоніст ДОЗ
Якщо такий випадок, що з'являється хворий в сім'ї, його бажано ізолювати в окрему кімнату, і обов'язково – маски. Пам'ятайте, що маска – не на місяць, не на рік, не на день, а кожні 4 години її треба змінювати. Не ходіть, не розповсюджуйте далі інфекцію. Викличіть лікаря додому. Нехай лікар прийде, подивиться і призначить лікування/

Нагадаємо, у 2009 році дійсно була епідемія каліфорнійського грипу. Тоді від нього лише на Полтавщині загинула 21 людина.

Стрічка новин