На першому водозаборі сьогодні святили воду

Сьогодні увесь православний світ відзначає одне з найбільших релігійних свят – Водохреще. За біблійними переказами, саме 19 січня Ісус Христос прийняв хрещення у ріці Йордан. Цього дня у Полтаві за багаторічною традицією віруючі прийшли до першого водозабору комунального підприємства «Полтававодоканал», щоб освятити воду.

Морози на Водохреще не зупиняють невпинний потік вірян, які 19 січня йдуть до першого водозабору «Полтававодоканалу». Тут Митрополит Полтавський і Миргородський Филип традиційно освячує воду, здійснив довгожданний обряд і цього разу.

/Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський
Свячена вода буде текти з кранів сьогодні у всіх домівках. Бажаю, щоб через цю воду ви отримали благословення Господнє/

У Боже благословення і цілющі властивості води більшість полтавців вірять. Якби не віра, говорять, не прийшли б на освячення.

/Василь Забишний
Вода – це джерело життя, і вона цілюща!/

/Яна
Якщо, дійсно, кожен вип'є цю воду і від щирого серця повірить у її цілющу силу, то все так і буде/

/Наталія
У це свято вода освячена, вона корисна. Бажаю щастя і благополуччя всім сім'ям/

/Владислав
Це велике свято, гадаю, ми його шануємо, вважаю, що вся Полтава буде на нього приходити і приходити/

З радістю у серці кожен полтавець поніс додому пляшки зі свяченою водою. Православні християни вірять: навіть кількох краплин достатньо, щоб у тарі будь-якого об'єму вода набула цілющих властивостей. Кожен використовує її по-своєму: одні кроплять дітей, щоб ніхто їх не зурочив, інші додають у страви та напої. Вважається, що така вода не псується упродовж багатьох років.

Стрічка новин