Полтаву вже добу замітає снігом

Полтаву вже добу замітає снігом. Надскладні погодні умови накрили обласний центр у неділю увечері. Але на території області негода вирує з більшою силою. Рух громадського транспорту в регіоні призупинили, а на розчистку підняли не тільки комунальників, а й рятувальників, фермерів і підприємців. Працівники дорожніх служб пригадують: подібну кількість снігу бачили з 5 років тому. Як намагалися взяти під контроль стихію у Полтаві та області – дивіться далі.

Полтавці ледве пересуваються. Що вже казати про людей – буксує навіть важка техніка.

/В КАДРІ: застряг сміттєвоз/

Автомобілі доводиться у прямому сенсі відкопувати. І не тільки тим, хто залишив їх на ніч на вулиці.
Стихійне лихо – двома словами говорять про погоду останньої доби у Полтаві. І, додають чиновники, за добу впоратись з такою кількістю снігу неможливо.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова
Одне-єдине, на жаль, техніка не може заїхати в двори. Чому? Там стоять автомобілі. Оце – єдина у нас проблема/

Пріоритети у боротьбі зі стихією порівняно з попередніми снігопадами по місту вирішили змінити. Наразі це – робота громадського транспорту.

/Юрій Кропивка, заступник Полтавського міського голови
7 КДМ-ок і 4 піскотруси поїхали працювати в Рибці, Яківці, Івонченці, переїздять Кривий Берег, «серпантин». Зараз вони працюють. На ніч ми залучаєм техніку СВАРЧа – велику, С-100. Трактор, який буде пробивать Лісок та інші околиці/

На ніч обіцяють усю техніку запустити на розчистку кільця.
Другу добу на дорогах області бореться зі снігом «Облавтодор». 120 одиниць техніки – то ламаються, то ремонтуються. Робітники майже добу на ногах, але не здаються.

/Анатолій Мягкохліб, заст. начальника служби автомобільних доріг у Полт.обл.
Забезпечити проїзд всіма дорогами області, яких на балансі служби майже 9 тисяч кілометрів, на даний час не можемо. Тому ми зосередились на дорогах державного значення. Це Київ-Харків-Довжанський, М-22: Полтава-Олександрія, Полтава- Красноград, на яку зараз припав основний рух вантажного транспорту. Бо Дніпропетровська область ввела обмеження/

Обмежили рух транспорту на Полтавщині дорогами загального користування для автобусів та вантажівок. Але водії не дослухаються попереджень.

/Анатолій Мягкохліб, заст. начальника служби автомобільних доріг у Полт.обл.
Люди потрапляють у пастки. Дзвонять, кажуть: рятуйте. Виїжджають надзвичайники, витрачають пальне, витрачають нерви, але всього цього можна уникнути. Є інформація на сайті нашої служби безпосередньо – служби автомобільних доріг Полтавської області. Є інформація про стан проїзду взагалі по Україні – на сайті Державного агентства автомобільних доріг України/

Комунальники пригадують: найбільший снігопад вони бачили з 2009 на 2010 роки, коли замітало 4 доби поспіль. Наразі просять на ніч не залишати машини на узбіччі і загнати їх на газони у дворах для розчищення проїзду. Поліція обіцяє свою допомогу у разі неприємностей на дорогах. Не забудьте і про запас пального, харчів, води, зимову гуму, трос і лопату в автівці.
Синоптики кажуть: у вівторок снігопад на Полтавщині припинеться. Далі – поступово холоднішатиме – до -20 23-25 січня.

Стрічка новин