Сьогодні у храмах починають освячувати воду

Сьогодні у храмах починають освячувати воду. Віряни готуються до Хрещення Господнього суворим постом. Завтрашнє свято завершує період святок. А із водою, набраною в ці дні, пов’язано багато традицій і забобонів. Чому вірити, а чому ні – істину шукали наші журналісти.

Забобони навколо святої води, особливо Хрещенської, народжуються на кожному кроці. Саме свято Хрещення Господнього – 19 січня, воду починають святити звечора 18. Тут уже народна уява пояснює, ніби-то 18-вода – для окроплення оселі, а 19-го – для пиття. У Церкві цю версію спростовують. Кажуть, молитви читаються однакові.
Іще одна традиція на Водохреще – скупатися в ополонці. Це має додати здоров'я, краси, щастя – хто у що вірить. Священик застерігає робити це нерозважливо.

/Андрій Твердохліб, священик
Коли люди вирішують в цей день скупатися – у водоймі, чи в нас у Полтаві, у Горбанівці є святе джерело, то їм потрібні певні духовні поради і настанови. Дуже часто люди ідуть купаються без усякого страху, із зневажливим ставленням до тієї водойми, яка стала цього дня святою/

Хрещенська вода може зберігатися не один рік і не пропадає. Віруючі люди тримають її вдома біля ікон, потроху п’ють натщесерце зранку і заїдають просфорою. Нею можна обробляти рани, умивати дітей, пити, коли погане самопочуття. У часи атеїзму чудодійну силу хрещенської води пояснювали тим, що ніби-то хрест, який у неї занурюють при освяченні, срібний і має дезинфікуючі властивості. Священики кажуть: мало в якому храмі знайдеться такий хрест, здебільшого вони з інших металів, або ж дерев’яні. Зате вода може так би мовити «образитися» і зацвісти, якщо поруч часто лаються.

/Андрій Твердохліб, священик

Влітку я ще у військовій частині служу, є в нас храм, і ми виставили воду. І я помічав, що вода дуже швидко чомусь зацвітала. Не міг зрозуміти, чому. А стан молоді у нас такий, що вони проходять і не задумуються, що біля храму не можна сквернословити. Тільки я заніс воду в храм, сказав, щоб тільки там набирали, вода перестала цвісти/

Властивості води досліджували вчені Японії та Європи. Після численних дослідів навіть заявили, що вона має свідомість. Після маніпуляцій воду стрімко заморожували, отримані кристали фотографували при 200-кратному збільшенні. Ось як реагувала вода на слова «ти красива», а так – «ти дурень». Слово «співчуття» має ось такий відгук. Якщо вірити, що людина на 80 відсотків складається з води, можна здогадатися, як реагує організм на кожне негативне слово.

Стрічка новин