Податківці закликають звернути увагу на нововведення по податку на доходи фізичних осіб

Податківці Полтави закликають звернути увагу на нововведення по податку на доходи фізичних осіб. За зміненою ставкою буде оподатковуватися ряд доходів, серед яких – заробітна плата, доходи від оренди, виграш у лотерею, благодійна допомога та інші. З чого ще стягуватимуть податки, дивіться далі.

Верховна рада ухвалила зміни до Податкового кодексу у 2016 році. Найсуттєвішою зміною в оподаткуванні фізичних осіб є встановлення єдиної базової ставки у розмірі 18% замість двох діючих у 2015 році 15 і 20%. Так за ставкою 18% оподатковуватимуться такі доходи громадян.

/Тетяна Гуржій, начальник відділу комунікацій ДПІ у м.Полтава
– Заробітна плата та інші виплати та винагороди, які нараховують і виплачують працівнику у зв'язку з трудовими відносинами чи за цивільно-правовим договором;
-суми надміру витрачених коштів, у зв'язку з відрядженням;
-доходи, отримані від надання майна у лізинг, оренду чи суборенду;
-частина благодійної допомоги, що підлягає оподаткуванню, відповідно до норм ПКУ;
-інвестиційний прибуток;
-роялті;
-проценти;
-виграш або приз у лотерею;
-дарунки;
-спадщина, отримана від нерезидента;
-іноземні доходи, у т.ч. пенсія, одержана з іноземних джерел/

З минулого року почали оподатковуватися і пенсії. 2016 рік – не виключення, говорять податківці.

/Тетяна Гуржій, начальник відділу комунікацій ДПІ у м.Полтава
Нагадаємо, що податок сплачується з пенсій, які перевищують розмір 3 мінімальних зарплат станом на 1 січня звітного року. У 2016 році цей поріг складатиме 4134 гривні (1378грн х 3). Тобто дохід, що перевищуватиме щомісяця 4134 гривні, буде оподатковуватися за ставкою 15%/

Як і в минулому році залишилася ставка 5% для доходів від продажу протягом звітного року одного об'єкта нерухомого майна, від продажу (обміну) об'єкта незавершеного будівництва чи об'єкта рухомого майна. Також за ставкою 5% буде оподатковуватись спадщина, отримана спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця 1 ступеню споріднення.

Стрічка новин