Полтавський аеропорт може приносити до обласного бюджету 12 мільйонів євро

12 мільйонів євро до обласного бюджету може приносити полтавський аеропорт. Про такі суми сьогодні заявили представники компанії, яка здійснювала дослідження щодо можливого функціонування летовища. Стратегію розробили, але вартість проекту ще не підрахували.

Протягом трьох останніх місяців компанія «Авіаплан» займалася дослідженням перспектив авіаційних сполучень місцевого летовища. Розповідають: майбутнє є, але необхідно докласти чималих зусиль. Аби аеропорт нормально функціонував, треба, щоб 120 тисяч пасажирів на рік користувалися його послугами. Тоді навіть буде можлива організація якісного наземного сполучення.

/Євген Трусканов, засновник-партнер ТОВ «Авіаплан»
У нас є такі переваги, як наявність Інтерсіті, який проходить в 2-3 кілометрах від аеропорту, є колія. Можна навіть організувати залізничну станцію «Аеропорт Полтава»/

Це зручно буде іноземним туристам, які відпочиватимуть, наприклад, на миргородських курортах. Минулого року туди з'їздило більше 1000 іноземців. Аби залучити інвесторів, необхідно поліпшити інфраструктуру аеропорту. Злітно-посадкова смуга потребує посилення покриття та подовження. Плюс має бути світлове обладнання для функціонування аеропорту вночі. Скільки ж буде коштувати реконструкція летовища, фахівці не знають. Вартість ще ніхто не рахував.

/Євген Трескунов, засновник-партнер ТОВ «Авіаплан»
Для того, щоб зрозуміти чітку вартість, треба розробити бізнес-план по конкретних напрямах діяльності. Але бізнес-план – це недешевий документ, і щоб не витрачати на нього кошти, варто було спочатку дослідити потенціал/

Потенціал дослідили, необхідно шукати інвесторів. Губернатор зазначає: треба залучати кошти не лише з обласного бюджету, а й з бюджету міст.

/Валерій Головко, голова Полтавської ОДА
Це перспектива всього регіону, і не лише обласної влади. Мають бути зацікавлені і міські ради, і Кременчук, і Полтава, і Комсомольськ, і Миргород, тому що аеропорт – це інша привабливість регіону/

В цьому році, зазначає заступник губернатора Андрій Пісоцький, аеропорту планують надати статус міжнародного. Наразі ж там змініюють тарифи з гривень на валюту.

/Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА
Ми відразу, не знаю, чи вийдемо на формат беззбитковості, чи ні, але це значно зменшить витрати на утримання аеропорту з обласного бюджету/

Зона обслуговування аеропорту, за словами експертів, може сягати 4 мільйона 300 тисяч чоловік в радіусі 200 кілометрів від Полтави. Сюди потрапляють також Дніпропетровська та Харківська області.

Стрічка новин