Зробити Полтаву привабливим містом допоможе Бюджет участі

Зробити Полтаву привабливим містом допоможе Бюджет участі. Сьогодні, аби обговорити успіхи та проблеми його запровадження, у Полтаві розпочався дводенний форум під назвою «Демократія участі та напрямки розвитку громадянської активності». Що зміниться у нашому місті після його реалізації, дізнавалися наші кореспонденти.

Упродовж минулого року Суспільна Служба України виконувала на Полтавщині проект «Наше місто – наш бюджет – наше майбутнє». Його результатом стало прийняття міської радою Положення про партисипаторний бюджет. Останній дозволить громадам брати участь у вирішенні проблем Полтави. Але він, вважають організатори форуму, не має залишатися на папері.

/Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної Служби України
Потрібно впровадити бюджет участі. І тому ми хочемо нагадати і громаді, і представникам влади, які вже частково змінилися, що є така форма безпосередньої участі громадян в управлінні містом, і треба ці форми використовувати/

Прихильником такої форми взаємодії людей і влади є і Андрій Матковський. На його думку, бюджет участі – гарний європейський досвід, відповідно до якого навіть 15 осіб можуть об'єднатися для втілення в життя свого проекту.

/Андрій Матковський, депутат Полтавської міської ради
Це може бути такий, як будівництво водогону, дитячого майдачинку, закінчуючи навіть дитячим садком. І місцева влада, рада обов'язково має розглянути його, і в межах цього бюджету – підтримати пропозицію людей. Розглянути кращі пропозиції і прийняти. Це може стати дійсно спільним управлінням. Це може стати спільним управлінням, це може. І тоді люди будуть бачити, що обирають владу, яка бачить і чує людей. І тоді будуть вирішуватися і питання, і проблеми/

На жаль, говорить він, полтавці поки не досить активно себе поводять у цьому напрямку. Однак, коли отримають перші результати, одразу побачать ефективність такої форми взаємодії. Аналогічні проекти паралельно запроваджуються ще в 3 областях: Кіровоградській, Харківській та Сумській.

Стрічка новин